Прокурор Гарасим
Прокурор Сергій Гарасим

7 червня в Апеляційному суді Києва прокурор Сергій Гарасим виступив із безпрецедентною промовою. Він аргументував необхідність тримання під вартою активіста Сергія Крайняка, який перебуває під вартою вже понад 9 місяців, його «активною громадянською позицією щодо захисту територіальної цілісності держави».

Під час розгляду апеляційної скарги на продовження арешту Крайняка, якого звинувачують у підпалі димової шашки біля Верховної Ради 31 серпня 2015 року, його адвокат назвала перебування свого підзахисного під вартою безпідставним. За її словами, із обвинувачуваним із жовтня не проводять слідчих дій, прокуратура не аргументує ризиків, які може викликати вихід Крайняка на волю. До того ж, прокурор Гарасим робив спроби чинити моральний тиск на хлопця, порушуючи презумпцію невинуватості.

Отримавши слово, прокурор заявив, що стаття обвинувачення Крайняка не передбачає обрання більш м’якого запобіжного заходу. А серед ризиків назвав «активну життєву позицію обвинувачуваного».

Промова прокурора викликала величезне обурення у залі. Однак суддя І.Паленик, що головував у справі, не дав адвокату поставити зустрічні запитання обвинуваченню.

Зрештою, судді оголосили про рішення залишити Сергія Крайняка під вартою.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ