327595
Міністр економіки Нової Зеландії Стівен Джойс

Угода про створення Транстихоокеанського партнерства (ТТП) викликала неоднозначну реакцію у суспільстві. Зокрема, міністр економіки Нової Зеландії Стівен Джойс потрапив у неприємну ситуацію, отримавши по обличчю штучним фалосом під час спілкування з журналістами на прес-конференції, пише Newsru.com.

Протестувальниця вигукнула: «Це за зґвалтування нашого суверенітету». Після цього вона кинула секс-іграшкою в міністра. Пізніше її затримали співробітники поліції, однак зрештою відпустили без пред’явлення звинувачень.

Сам міністр відреагував на те, що трапилося, з гумором. У своєму Twitter він написав: «Що ж, в політиці завжди трапляється щось новеньке».

Як відомо, днями у Новій Зеландії міністри торгівлі 12 країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону підписали Угоду про створення Транстихоокеанського партнерства.

Планується, що в рамках ТПП, на яке припадає до 40% світового ВВП, буде створена зона вільної торгівлі. Передбачається поетапно знизити або повністю скасувати мита та інші бар’єри на шляху руху товарів, послуг і капіталів.

Угода також регулює цілу низку питань, пов’язаних з охороною інтелектуальної власності, інвестиціями, фінансами, митною співпрацею, сільським господарством та іншими сферами. Переговори щодо проекту почалися ще в 2008 році, принципова домовленість була досягнута в жовтні минулого року.

Економічний сенс цієї угоди для США багато спостерігачів бачать в спробі Вашингтона стримати зростання впливу Китаю в регіоні.

Учасниками угоди є США, Японія, Канада, Австралія, Нова Зеландія, Мексика, Перу, Чилі, Малайзія, Бруней, Сінґапур і В’єтнам. Парламенти країн-учасниць повинні ратифікувати угоду протягом двох років. Вона набуде чинності, коли її ратифікують парламенти щонайменше шести країн.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ