Електроенергія
Активісти продовжать блокаду Криму до повного відключення електроенергії

Блокаду Кримського півострова буде продовжено доти, поки Крим не буде повністю відключено від електроенергії. Про це заявив координатор блокади Криму Ленур Іслямов, передає 5 канал.

«Енергетичну блокаду ми почали і вона далі буде продовжуватися до того моменту, поки ми не відімкнемо весь Крим», – сказав він. За його словами, основна мета блокади – зупинити електропостачання півострова законним шляхом. «Ми будемо тиснути на владу, щоби вона в особі Верховної Ради ухвалила закон про заборону постачання електроенергії в Крим. Щоби це було на офіційному рівні зроблено, а не на нашому рівні. Ми – суспільство, ми закликаємо владу, щоби вона це зробила, а не ультиматуми ставимо», – заявив координатор.

Тим часом Севастополь готується до можливої енергоблокади з боку України, заявив «голова» міста Сергій Меняйло. «Зараз ми готуємося до можливого відключення подачі електроенергії з України, напередодні зими – це шантаж у повному розумінні цьогослова, але головне, що він не є для нас сюрпризом. В минулому році ми це вже проходили. Можливо, і найближчим часом нам знову доведеться вдатися до віялових відключень», – заявив він.

За словами Меняйла, на всіх життєво важливих об’єктах підключаються додаткові джерела живлення, а також, на повну потужність розкручується Севастопольська ТЕЦ. Також він зазначив, що Україна постачає в Крим 650 МВт, що на 24%нижче повної потреби регіону (850 МВт).

Нагадаємо, в суботу, 10 жовтня, вранці учасники блокади Криму перешкодили робітникам, які прибули ремонтувати опору ЛЕП «Мелітополь – Джанкой». 12 жовтня активісти заявили, що енергетики підтримали учасників акції по блокаді анексованого Криму і припинили поставки електроенергії по лінії Мелітополь – Джанкой.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, з 20 вересня з ініціативи кримських татар відбувається продуктова блокада анексованого Росією півострова – туди не впускають вантажівки з продуктами. Також депутат від БПП, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров припускав, що з жовтня розпочнеться і енергетична блокада Криму, який зараз є залежним від української енергії на 70%.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ