11
Активісти декілька годин вони намагалися розтрощити пам’ятник молотком

У Києві на Либідській площі 28 квітня активісти намагалися розтрощити кувалдою пам’ятник чекістам. У результаті вони розфарбували його червонною фарбою, передає УНН.

Організатором акції виступив «Комітет визволення політв’язнів», який очолює Микола Коханівський.

«У четвер ми проводили акцію із вимогою звільнити нашого побратима Станіслава Краснова. Знесення пам’ятника – це прозорий натяк чекістам, які переховуються в СБУ, що ані вони, ані їхні символи не вічні», – сказав Коханівський.

Він повідомив, що учасники акції подавали відповідну заявку у КМДА, однак не отримали ані дозволу, ані заборони.

До монументу підставили будівельне риштування. Четверо людей намагалися знести пам’ятник. Зокрема, по ньому били молотом, свердлили дірки перфоратором.

2233

44Декілька годин активісти гамселили монумент молотком, але значно пошкодити скульптуру їм не вдалося, бо її створено із цільного граніту. Тому люди розмалювали монумент червоною та чорною фарбами, написавши на постаменті слово «кати», після чого розійшлися.

1234Біля натовпу та навколо площі Либідської чергували поліцейські. За їхніми словами, ніяких порушень вони не зафіксували, оскільки акція погоджена із КМДА, а пам’ятник підпадає під закон про декомунізацію.

Нагадаємо, що пам’ятник чекістам у Києві намагалися знести у 2014 році активісти Євромайдану.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ