367bf2d4-d630-49af-9a71-aac3bbd73ac5_w987_r1_s
Активісти заявляють про намір перебувати в судовій залі до виконання їхніх вимог

1 грудня у Шевченківському районному суді Києва триває акція протесту потерпілих від розгону Євромайдану 30 листопада 2013 року. Активісти виступають проти затягування розгляду справи, інформує Радіо Свобода.

Ще 30 листопада вдень учасники акції заблокували один із залів суду та пообіцяли залишатись там, доки їхні вимоги не виконають. Активісти наголошують на відсутності прогресу в розслідуванні справи про побиття євромайданівців «Беркутом» та вимагають відставки Генпрокурора Юрія Луценка, а також звільнення з МВС працівників, причетних до злочинів під час Революції гідності, вирішення питання об’єктивного і негайного розгляду справи у суді.

30 листопада суд переніс на 7 грудня засідання у справі колишніх бійців спецпідрозділу «Беркут» Андрія Дидюка, Миколи Тягнирядна, Євгена Антонова та Юрія Шевченка. Це рішення ухвалили через відсутність представників прокуратури та двох обвинувачених.

Колишніх заступників командира «Беркуту» Дидюка й Тягнирядна, а також екс-командирів рот Антонова й Шевченка обвинувачують у незаконному перешкоджанні проведенню вуличних заходів та демонстрацій, а також в перевищенні влади під час подій 30 листопада 2013 року, а саме – силовому розгоні мирної акції протесту під час подій Євромайдану.

Нагадаємо, у ніч на 30 листопада 2013 року від дій правоохороніцв на Майдані в Києві постраждали 84 людини, які отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ