Олександра Дрік
Олександра Дрік

Голова «Громадського люстраційного комітету» Олександра Дрік у коментарі виданню Інформаційний Акцент повідомила, що вже понад 2 тижні громадськість не може домогтися офіційного коментаря щодо кадрової політики в керівництві нової поліції. За її словами, є дуже багато версій щодо призначення заступником голови Нацполіції одіозного Василя Паскала, але керівництво нової поліції, без якого таке призначення було неможливе, уникає будь-яких коментарів. «Єдина можливість почути офіційний коментар – це вийти під стіни МВС, де зараз розташований тимчасовий офіс поліції. Тому в п’ятницю будемо виходити з акцією протесту, до якої висловили бажання приєднатися майже всі народні депутати, які є членами парламентського антикорупційного комітету», – повідомила активістка.

Голова громадського комітету припустила, що призначення Паскала може бути передусім вигідне очільнику МВС: «Поліцією керує міністр, всі знають, що Паскал був його заступником довгий час і це призначення може бути вигідне Авакову. Зрозуміло, що такі дії підривають авторитет нової поліції».

До теми: Заступник Авакова давав злочинні накази під час трагедії під парламентом?

Дрік нагадала, що учора на засідання парламентського антикорупційного комітету було запрошено міністра МВС Арсена Авакова та очільницю Нацполіції Хатію Деканоідзе з приводу призначення Паскала, однак обоє не з’явилися.

«На комітеті було ухвалено рішення, щоб в п’ятницю поставити декілька запитань прем’єр-міністру України і міністру МВС з приводу цього скандального призначення», – розповіла Олександра Дрік.

Також читайте: У Києві активісти вимагали люстрації одіозного міліційного генерала Василя Паскала.

На думку голови ради «Громадського люстраційного комітету» суспільство ніяк не може збагнути логіку дій Деканоідзе щодо призначення Паскала.

«Є багато запитань до Деканоідзе – чи вона не розуміє реальної політичної ситуації в країні, чи вона не розуміє, що у нас немає правоохоронних органів, нема суддів, чи її умисно вводять в оману, чи це політика подвійних стандартів, чи це продовження бутафорних реформ, які проводять останні 2 роки? Всі про це призначення говорять, але ніхто не може пояснити, що саме відбувається в середині нової поліції», – констатувала активістка. Вона також припустила: якщо найближчим часом ситуація не зміниться, то це стане ще одним додатковим аргументом для людей, які готові виходити з акціями протесту. «Ми однозначно розуміємо, якщо у владі свідомо йдуть на таке скандальне призначення, то домогтися звільнення Паскала буде не так просто. Тому «Громадський люстраційний комітет» спочатку хоче звернутися до міжнародних організацій, до посольств країн Європейського Союзу та США, пояснити їм цю ситуацію та просити в них допомоги, щоби розв’язати цю проблему», – зазначила Дрік.

Перелицювання триває: одіозного Паскала призначено першим заступником голови Нацполіції.

Активістка також переконана, що ситуація із призначення Паскала показала: в Україні відсутня політична воля керівництва.

«Як можна будувати нову поліцію зі старими кадрами, причому не просто старими, а одіозними кадрами? Ми опинилися в абсурдній ситуації, коли вимагаємо виконання закону в тих, хто перебуваючи на посадах, порушує його. У нас велика проблема – це те, що влада не дотримується законів», – додала Дрік.

До теми: Експерт про роботу правоохоронців 31 серпня

Додамо, що пікет МВС активісти розпочнуть о 09:30 27 листопада. Адреса: місто Київ, вул. Богомольця, 10.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ