Активісти в понеділок, 28 вересня, перекрили залізницю в районі села Червоний Чабан Херсонської області. Ця дорога веде до заводу «Кримський титан», що належить олігархові Дмитру Фірташу, передає Інтерфакс-Україна.

«На шляху покладені два великих бетонних блоки і протитанковий їжак», – повідомив заступник гендиректора кримськотатарського каналу ATR Айдер Муждабаев. Пізніше заступник начальника УМВС в Херсонській області Ілля Ківа повідомив, що активісти громадської організації «Всеукраїнський союз ветеранів АТО «повністю перекрили залізничну гілку до промислового підприємства Криму Ukrainian Chemical Products. «Сьогодні прибули представники Всеукраїнського союзу ветеранів АТО. Вони повністю перекрили позавідомчу залізничну гілку, яка заходить на півострів Крим до заводу «Титан». Її перекрито бетонними плитами, встановлено знаки, сполучення припинено», – розповів він. Ківа зазначив, що вантажні автомобілі, як і раніше, не проходять до Криму. За його словами, у правоохоронців є повне взаєморозуміння з учасниками акції, функціонує координаційний штаб, який засідає щодня та ухвалює рішення з тих чи тих питань.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 20 вересня кримські татари разом з активістами «Правого сектора», «Самооборони» та інших організацій почали блокаду  вантажного транспорту в Крим з вимогами до окупаційної влади звільнити політв’язнів, надати доступ на півострів правозахисникам і припинити переслідування кримських татар.

Згодом народний депутат, колишній віце-прем’єр уряду Криму Андрій Сенченко заявляв, що підприємство «Кримський титан» продовжує отримувати сировину і вивозити продукцію за допомогою залізниці. В «Укрзалізниці», у свою чергу, заявили, що вантажів у Крим не возять, а підприємство ПрАТ «Кримський Титан» з березня 2015 року має іншу юридичну назву «Юкрейніан Кемікал Продактс» і зареєстроване в Києві.

У листопаді 2014 року в Group DF Дмитра Фірташа запевняли, що хімічні підприємства в окупованому Криму залишаються українськими та постачають свою продукцію на територію України. Вже після початку блокади Криму «глава» республіки Сергій Сєрґєй заявив, що «Кримський титан» перестав отримувати сировину в зв’язку з припиненням поставок українських товарів до Криму з 20 вересня.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ