Картину Пабло Пікассо «Алжирські жінки (Версія О)», яку фахівці оцінюють у 140 млн доларів, продали на аукціоні в Нью-Йорку за рекордні 179,365 млн. Про це повідомляється на сайті аукціонного дому Christie’s, передає NEWSru.com.

Торги почалися з 100 мільйонів, проте потім у результаті запеклої суперечки ця сума зросла більш ніж у півтора разу, зазначає агентство Reuters. Ім’я нового власника полотна не називається. Наголошується, що ставки робилися телефоном. Зрештою, «Алжирські жінки» стали найдорожчим твором мистецтва, який будь-коли продавали на торгах. Особливу цінність картина представляє через те, що вона є фактично єдиною роботою Пікассо, що належить приватній особі.

Пікассо написав цю картину 1955 року на пам’ять про Анрі Матісса, який помер роком раніше. Центральна фігура на ній – кохана художника та його муза Жаклін Рок, що стала в 1961 році дружиною Пікассо. Полотно є частиною серії з 15 картин, створених художником у період з 1954 по 1955 рік. Його надихнула картина Ежена Делакруа «Алжирські жінки у своїх кімнатах», написана в 1834 році. Нині вона зберігається в Луврі.

Тим часом на аукціоні в Нью-Йорку був поставлений ще один рекорд: скульптура «Людина, що вказує» швейцарського майстра Альберто Джакометті, була продана за 141 285 млн доларів. Бронзову скульптуру створено в 1947 році, фахівці оцінювали її в 130 млн доларів.

Альберто Джакометті – відомий скульптор і художник XX століття, улюбленець паризької богеми 30-40-х років. Одним із його найвідоміших скульптурних творів є «Людина, що крокує» 1960 року. Джакометті – яскрава постать у сюрреалістичному та експресіоністському напрямку мистецтва. Його роботи вважаються одними з найдорожчих на сучасному арт-ринку.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ