Клінтон, Трамп
Будь-яка комбінація з двох поразок Трампа у штатах Флорида, Мічиґан і Пенсильванія майже гарантовано приведе до перемоги Клінтон

Демократ Гілларі Клінтон має близько 90 % шансів перемогти республіканця Дональда Трампа та обійняти посаду президента США. Про це свідчать дані опитування Reuters/Ipsos, що були опубліковані за кілька годин до початку сьогоднішнього голосування.

«Шанси Клінтон приблизно такі ж, як минулого тижня, і будь-яке відхилення в бік Трампа у вівторок залежить від малоймовірного поєднання голосування з білих, чорних та іспаномовних виборців у шести або семи штатах», – зазначаються автори опитування.

Клінтон має підтримку близько 45 відсотків виборців, тоді як Трампа підтримують до 42 відсотків. Крім того, Клінтон має орієнтовно 303 голоси в колегії вибірників (для перемоги необхідно 270), тоді як Трамп – 235.

Також зазначається, що будь-яка комбінація з двох поразок Трампа у трьох штатах Флорида, Мічиган і Пенсильванія майже гарантовано приведе до перемоги Клінтон.

Трамп для перемоги також має розраховувати на більш високу явку серед республіканських білих виборців, ніж та, яка була в 2012 році.

Як відомо, у США сьогодні проходить загальне голосування на виборах президента країни. Нинішній глава держави Барак Обама залишає свій пост після двох термінів президентства.

Американці можуть проголосувати за шістьох кандидатів, але реальна боротьба триває між представником Демократичної партії Гілларі Клінтон і республіканцем Дональдом Трампом.

В США дозволено дострокове голосування, яким до сьогодні скористалися понад 40 мільйонів осіб. Загалом право голосу мають понад 100 млн. американців.

У деяких штатах дострокове голосування почалося ще 23 вересня. Процедура дозволена в 37 штатах і окрузі Колумбія. Це дозволяє уникнути великих черг у день виборів.

За традицією, результати загального голосування повинні оголосити вже на наступний день, тобто в середу.

Слід зазначити, що вибори в США проходять за двоступеневою системою. Жителі голосують за кандидатів, але їхні голоси кандидати отримують через колегію вибірників, а не безпосередньо.

Вибірників призначають у кожному штаті США за кількістю обраних від штату членів Конґресу. Колегія виборців складається з 538 осіб, таким чином, кандидатові для перемоги на виборах потрібно набрати 270 голосів вибірників. У разі нічиєї переможця визначає голосування в Палаті представників. Для перемоги потрібно отримати голоси 26 штатів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ