США-Україна
Сполучені Штати скасували мита на низку українських товарів

Українські експортери з 1 жовтня 2015 року до кінця 2017 року знову дістали право постачати в США запасні частини до залізничних локомотивів, моторних вагонів трамваїв або рухомого складу без стягування імпортних мит. Про це повідомила прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Згідно з повідомленням, Україна також отримала право безмитно постачати в США ще дві товарні групи: макуху та інші тверді залишки виділення жирів та олії з насіння соняшника, а також інертні гази, окрім аргону. За даними прес-служби, повернення безмитного режиму ввезення цих товарів стало можливим після того, як Адміністрація Президента США в результаті поданого українською стороною в кінці липня запиту повернула їх під дію Генералізованої системи преференцій США (ГСП).

Зокрема, 30 вересня цього року Офіс торговельного представника США оголосив, що за результатами перегляду переліку товарів Адміністрація президента США ухвалила рішення про повернення певних товарів українського експорту в США під сферу дії ГСП, яка надає можливість їх безмитного ввезення на територію США. «Цей крок дозволяє потенційно збільшити експорт української продукції в США і надає додаткові конкурентні переваги український продукції», – цитує прес-служба заступника міністра, торгового представника України Наталію Микольську.

Нагадаємо, Україна в 2014 році скоротила товарообіг з країнами-партнерами на чверть – до 106,8 млрд доларів, що стало найнижчим показником обсягу міжнародної торгівлі країни за останні 4 роки. Експорт українських товарів у 2014 році становив 54,2 млрд доларів, що виявилося на 14% менше аналогічного показника 2013 року. Імпорт становив 52,6 млрд. доларів, що також виявилося менше показника 2013 року – на 32%.

Як відомо, після початку війни з РФ навесні 2014 року і, як наслідок, посилення недружньої торговельної політики уряду РФ стосовно до українських товарів, національний виробник змушений в екстреному режимі диверсифікувати ринки збуту.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ