хімічна зброя
Розвідка США та ОЗХЗ підозрюють, що режим Асада і досі виробляє хімзброю

На тлі заяви експертів про те, що терористичне угруповання «Ісламська держава» застосовує хімічну зброю в Іраку та Сирії, стало відомо, що режим сирійського президента Башара Асада не припинив виробництво хімзброї. Про це повідомляють ЗМІ з посиланням на Організацію із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) та на інші джерела. Про це пише NEWSru.com.

Зокрема, за даними розвідки США, Асад не видав усю хімічну зброяю, яку мав, повідомляє The Wall Street Journal. Крім того, інспекції, що проводилися від імені ОЗХЗ, постійно перебували під жорстким контролем сирійської влади. Також, за даними джерел, сирійське керівництво зберегло деякі центри дослідження хімічної зброї. Це значно полегшує режиму Асада завдання з відновлення арсеналу.

У серпні 2014 року президент США Барак Обама і держсекретар Джон Керрі заявили, що процес утилізації задекларованої Сирією хімзброї завершено. Організація із заборони хімічної зброї підтвердила нейтралізацію отруйних речовин. Домовленість про ліквідацію сирійського арсеналу хімічної зброї була досягнута в серпні 2013 року багато в чому завдяки миротворчої ініціативі Росії. Дії Москви дозволили адміністрації США відмовитися від проведення обмеженої військової операції проти Сирії.

Проте, практично одразу після завершення операції з ліквідації арсеналу сирійської хімзброї почали надходити нові сигнали про застосування отруйних газів в близькосхідній державі. Сигнали почастішали після того, як терористичне угруповання «Ісламська держава» поширило свій вплив у Сирії. У першій половині липня США передали до Ради Безпеки ООН проект резолюції зі створення спеціальної групи для розслідування фактів застосування хімічної зброї в Сирії з метою встановлення відповідальних за це.

Останнім часом надійшли повідомлення про те, що “Ісламська держава” застосовує хімічну зброю не лише в Сирії, але й в Іраку. У червні поточного року глава МЗС Австралії Джулі Бішоп заявила, спираючись на дані австралійської розвідки, що ісламісти збирали радіоактивний матеріал у лікарнях і дослідницьких лабораторіях у захоплених ними містах. При цьому зазначалось, що отримані речовини дозволять терористам створити зброю масового ураження. У МЗС РФ здивувалися, мовляв, австралійська влада так поспішно оприлюднила отримані розвіддані. А 24 липня британські експерти підтвердили, що бойовики справді застосовують хімічну зброю в Іраку та Сирії.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ