Дмитро Фірташ
Олігарх Фірташ вважає, що нинішній уряд має піти

«Австрійський в’язень» Дмитро Фірташ заявив, що американська стратегія в Україні переживає провал. Про це він заявив в інтерв’ю австрійській газеті Kurier.

«Те, що я сьогодні бачу в Україні, це крах американської стратегії. На мою думку, Україною керують зовнішні сили. І до того ж не дуже ефективно», – прокоментував бізнесмен.

Україна, за його словами, не є єдиним прикладом цього: «Ми бачили, що політика США також була успішною на Близькому Сході і в інших країнах».

«Відставка міністра Абромавичуса говорить мені про те, що нинішній уряд – політичний банкрут. Тим більше, що програми реформування немає. Все схоже на те, що найважливішою метою для цих політиків було просто сидіти в держкомпаніях і отримувати з цього зиск», – стверджує олігарх.

Також Фірташ вважає, що в 2013 році Україну «поставили перед неправильним вибором», коли їй пропонували вступити або до російського Митного союзу, або схвалити асоціацію з ЄС.

«Моя позиція як тоді, так і сьогодні така: «або-або» бути не повинно, Україна могла б стати мостом між ними, – продовжує Фірташ. – Я вважав, що Угоду про асоціацію підписувати треба було, але з одним нюансом: ми хотіли, щоб у переговорах з цього приводу брала участь і Росія».

Фірташ, за його ж словами, мав рацію: «Ми втратили російський ринок з катастрофічними наслідками для української економіки. Ми не можемо очікувати, що ЄС заповнить цю прогалину».

Крім цього, він висловився за вихід у відставку нинішнього українського уряду: «Нинішній уряд повинен піти. Мало сказати, що цей уряд і цей прем’єр непопулярні. У них рейтинг вже буквально негативний. І це не тому, що вони впровадили непопулярні реформи, а тому, що вони не зробили нічого».

Як відомо, в МВС України немає кримінальних проваджень, в яких бізнесмен Дмитро Фірташ проходить як підозрюваний, але є справа щодо компанії Ostchem, в якій він викликався на допит як свідок. Про це повідомив речник МВС Артем Шевченко.

Своєю чергою, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков у листопаді 2015 року заявив, що МВС направило Фірташу повістку на допит і проведення слідчих дій у зв’язку з розслідуванням кримінального провадження за фактом корупційних схем групи компаній Ostchem і розкрадання державного майна України.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ