Арктика
Американська влада дозволила Shell почати буріння в Арктиці

Американська влада дала попередній дозвіл англо-голландській компанії Shell, що працює в Мексиканській затоці, почати буріння нафти й газу також у Чукотському морі, пише The New York Times. Роботи можуть початися вже влітку 2015 року. Передбачається, що між територіями Камчатки та Аляски будуть розміщені дві бурові платформи, які зможуть видобувати щонайменше 400 тисяч барелів на добу, передає NEWSru.com.

Видання називає рішення Білого дому «важливою перемогою для Shell і всієї нафтової промисловості». В уряді США заявили, що уважно вивчили можливості нафтових розробок у Чукотському морі та оцінили значущість екологічних ресурсів регіону. Вся діяльність у відкритому морі буде регулюватися відповідно до стандартів безпеки, зазначили в уряді.

Shell домагалася дозволу на буріння кілька років. Проти компанії активно виступали екологи, які просили Вашинґтон не допустити нафтову компанію в Арктику. Вони вважають, що можливі нафтові розливи в цьому регіоні можуть мати величезні руйнівні наслідки. Експерти звертали увагу адміністрації Президента США Барака Обами, що Чукотське море є одним із найнебезпечніших у світі місць для буріння. Улітку 2012 року Shell отримала дозвіл на роботи на арктичному шельфі, але тоді дві бурові установки сіли на мілину, тож їх довелося відбуксирувати в безпечне місце. Врешті американське Міністерство природних ресурсів розкритикувало керівництво компанії, вказавши, що воно не зуміло впоратися з головними викликами безпеки.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ