Блокування болю
Знайдено спосіб блокувати біль

Науковці університету в Сент-Луїсі змогли замінити роботу нервових клітин у больовому центрі мозку мишей так, щоб їх можна було включати і відключати за допомогою світла. Про це повідомляє РІА Новини з посиланням на журнал Neuron.

На клінічних дослідженнях, що проводилися на мишах, вчені навчилися модифікувати нейрони головного мозку. Так, за допомогою ретровірусу науковці замінили частину нейронів у мишей, після чого до їхнього мозку був підключений надтонкий світлодіод, який вмикався в певний момент. Як показало дослідження,  такий метод впливає на больові рецептори мозку, немов ін’єкції морфіну чи інших опіатів.

“Нам було вкрай важко з’ясувати, як насправді працюють опіоїдні рецептори, оскільки вони контролюють масу найрізноманітніших функцій у нашому тілі. Вони не тільки управляють болем і реагують на молекули опіатів, але і пов’язані з процесами дихання, травлення і відіграють важливу роль у роботі нейронних ланцюжків системи винагороди в мозку “, – розповів автор проекту Майкл Брухас.

Науковці переконані, що у майбутньому такі модифікації нервових клітин будуть широко застосовуватися у медицині для придушення хронічного болю, не формуючи залежності у пацієнта.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ