Батарея
Учені замінили їх потенційно токсичні компоненти нешкідливими матеріалами

Батарейки, які людина може  ковтати без остраху, не переймаючись про свою подальшу долю (вони нешкідливі й повністю розчиняються, коли в них закінчується енергія), розробили дослідники з Університету Карнегі-Меллон (США), – пише hightech.

Щоби зробити новинку безпечною, вчені замінили їхні потенційно токсичні компоненти нешкідливими матеріалами, безпечними для людського організму.

Ключовий інгредієнт – меланін. Цей пігмент міститься в людській шкірі, очах і волоссі (меланін поглинає ультрафіолет, захищаючи нас від шкідливого впливу вільних радикалів). Окрім того, він може захоплювати і звільняти металеві іони, що і забезпечило йому роль основи нових батарейок.

Біорозчинну батарейку поміщають у желатинову оболонку, надруковану на 3D-принтері. Після того, як таку піґулку проковтнуть, батарейка, що поміщена всередині, вступає в контакт із іонами в стравоході пацієнта, створюючи електричний струм.

Науковці вважають, що їстівні акумулятори можна використовувати для забезпечення роботи «їстівної електроніки», яку медики застосовують з різною метою: від діагностики хвороб і до їх лікування.

Читайте: Екологічні батарейки робитимуть з цвілого хліба

БЕЗ КОМЕНТАРІВ