Рука роботизована
Точні копії кісток надрукували на 3D-принтері

Учені зі США створили роботизований телекерований маніпулятор, механіка якого точно копіює людську руку, передає Радіо 24.

Спочатку творці відсканували лазером скелет кисті і надрукували точні копії кісток на 3D-принтері. Саме так вони отримали суглоби без фіксованих осей, приміром, суглоб між фалангою великого пальця і ​​кістками зап’ястка.

Зв’язки і сухожилля зробили з міцних струн з поліетилену з ультрависокою молекулярною масою. Заміну м’яких тканин, які беруть участь в русі кисті (обмежують рухливість або забезпечують еластичність) вирізали лазером з гуми. З неї ж виготовили канали для сухожиль і розгинальні кожухи.

Як м’язів інженери застосували 10 сервомоторів Dynamixel, з’єднаних з поліетиленовими струнами так само, як м’язи передпліччя з сухожиллями. Для контролю рухів до кінчиків пальців прикріпили маркери, координати яких записували спеціальною системою реєстрації.

Згодом маніпулятор з’єднали з системою датчиків. Завдяки точній механічній подібності з рукою він з високою точністю копіює рухи людини.

Учені планують удосконалити конструкцію маніпулятора, щоби зробити його придатним для телекерованих завдань.

Читайте: Роботи-кухарі готують локшину за півтори хвилини

БЕЗ КОМЕНТАРІВ