Наука
Створення химер дозволить вирощувати органи для трансплантації

Міністерство охорони здоров’я США дозволило створення ембріонів тварин з людськими клітинами. Учені вважають, що дослідження в цій галузі призведуть до важливих відкриттів у сфері нейродегенеративних захворювань, таких як хвороби Альцгеймера та Паркінсона, пише N+1.

Вони наголошують, що створення химер дозволить вирощувати органи для трансплантації.

Протягом місяця питання про схвалення подібних експериментів перебуватиме на громадському обговоренні. Після цього внутрішній робочий комітет прийме остаточне рішення.

Національні інститути здоров’я США запропонували профінансувати подібні дослідження, які вони самі ж заборонили в 2015 році. Свою позицію вони змінили після експертних консультацій.

Незважаючи на заборону, у 2015 році американські дослідники створили і перенесли для виношування приблизно 20 ембріонів свиней та овець з людськими клітинами. Подібні дослідження проводяться і в інших країнах.

Химера – організм, що складається з генетично різнорідних клітин. У тварин химерами називають організми, клітини яких походять від двох і більше зигот. Часто химерно організованим є не суцільний організм, а лише його окремі органи або частини.

Читайте: Науковці знайшли предка «гоббіта»

БЕЗ КОМЕНТАРІВ