Вчені хочуть перетворити Марс на подібну до Землі планету
Вчені хочуть перетворити Марс на подібну до Землі планету

Науковці мають плани садити та вирощувати генномодифіковані рослини, бактерії та водорості, які здатні до фотосинтезу на Червоній планеті. Метою космічного фермерства є перетворення Марса на придатну для життя та схожу на Землю планету.

Як повідомляє «Преса України», щоб утримувати рослини на Марсі, їх слід суттєво змінити, тому вчені вже почали розробляти інструменти генетично модифікованих організмів. Агентство створило програму DTA GView, яку заступник керівника нового відділу біологічних технологій DARPA Еліша Джексон назвала «Google Maps геноми». Тепер, обравши бажаний організм, який міститься у базі даних, вчені одразу отримають список відомих генів і місць, де вони розташовані. «Я хочу брати будь-який організм, що володіє потрібними мені властивостями — і відразу бачити, де і що я можу знайти», – зазначила Еліша Джексон.

Окрім колонізації Марса, агентство серйозно налаштоване використати отримані організми для заселення територій, які постраждали від техногенних катастроф. Адже займаючись фотосинтезом нові організми зможуть відновити зруйнований ландшафт.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ