3D-біопринтер
Технологія дозволяє створювати функціональні тканини практично будь-якого розміру

Учені зі США створили 3D-біопринтер ITOP, який друкує синтетичні м’язові, кісткові і хрящові тканини. Тестування на щурах і мишах пройшли успішно. Результати дослідження були опубліковані в журналі Nature Biotechnology.

У ході досліджень науковці домоглися повної адаптації отриманих органів: після трансплантації вони приживалися і обростали кровоносними судинами, а в подальшому могли регенеруватися і відновлюватися.

На розробку біопринтера ITOP (інтегрована система друку для тканин і органів) пішло 10 років. Як «чорнила» використовується біорозкладаний полімерний матеріал, а також гідрогель, що містить живі клітини.

Дослідження на людях поки не проводили. Перш ніж приступити до них, вчені хочуть поекспериментувати з синтетичними тканинами на основі різних типів клітин організму.

Технологія вже дозволяє створювати функціональні тканини практично будь-якого розміру. Розробка призначена для реабілітації військових. Фінансуванням проекту займався Інститут регенеративної медицини Збройних сил США.

Читайте: Роботам надрукували на 3D-принтері «людські» пальці

БЕЗ КОМЕНТАРІВ