Amnesty International
В Amnesty International вважають, що заборона Комуністичної партії – удар по свободі слова

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International виступила проти заборони Комуністичної партії України. Експерти АІ вважають цей факт «кричущим порушенням свободи самовираження та об’єднання». Про це йдеться у повідомленні організації, оприлюдненому на її сайті 17 грудня.

«Заборона Комуністичної партії України запровадила небезпечний прецедент. Цей крок відкидає Україну назад на її шляху до реформування та поваги до прав людини», – заявив директор Amnesty International в Європі та Центральній Азії Джон Далхусен.

В AI також зазначили, що дії української влади щодо заборони Комуністичної партії України виключно через її назву та використання радянської символіки «порушують право на свободу самовираження та об’єднання та встановлюють небезпечний прецедент для українського політичного життя». Крім того, експерти вимагають негайного скасування забори КПУ.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 16 грудня Окружний адміністративний суд міста Києва завершив розгляд справи за позовом Міністерства юстиції України до Комуністичної партії про заборону її діяльності та задовольнив позов міністерства у повному обсязі, заборонивши діяльність КПУ.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ