Ан-178
Ан-178

Новий український військово-транспортний літак Ан-178, який держпідприємство «Антонов» представить у рамках 51-го Міжнародного авіакосмічного салону «Ле Бурже-2015» з 15 по 21 червня, має сприятливі умови для просування на світові ринки. Так вважає експерт празького бюро Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Михайло Самусь, якого цитує Військова панорама.

«Остання невдача європейського транспортника А400М і відставання від графіка прямого конкурента Ан-178 – бразильського військово-транспортного літака Embraer KC-390 – створили для українського літака надзвичайно сприятливі умови для просування на світові ринки», – переконаний експерт.

За його словами, для України в умовах війни з Росією й повного руйнування співпраці з агресором в авіаційній галузі це шанс знайти нові коопераційні зв’язки. «Для української оборонної та авіакосмічної промисловості це означає розрив сотень виробничих зв’язків, тому більшість перспективних проектів, які реалізуються українською авіакосмічною промисловістю, потребують повного переосмислення, створенні нових коопераційних зв’язків із європейськими та американськими компаніями замість російських підприємств», – підкреслив Михайло Самусь.

Крім того, Київ має намір відновити реалізацію проекту літака Ан-70 у співпраці з НАТО. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов.

На засіданні спільної робочої групи високого рівня «Україна – НАТО» з питань воєнної реформи Турчинов зазначив, що потенціал для розвитку оборонно-технічних відносин між альянсом і Україною лежить в об’єднанні науково-технічних можливостей, які допоможуть розвиватися Україні у галузі оборони. «У цьому контексті хочу звернути вашу увагу на реальні можливості відновлення проекту літака Ан-70, який у перспективі забезпечить потреби наших країн у стратегічних авіаційних перевезеннях», – зазначив секретар РНБОУ.

Нагадаємо, в новій Стратегії національної безпеки України, яку днями підписав Президент України, серед головних завдань визначено «забезпечення інтеграції України до ЄС та формування умов для вступу в НАТО».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ