Україна має бути готова оголосити дефолт
Україна може оголосити дефолт у липні

Американська інвестиційна компанія Goldman Sachs вважає, що наступного місяця Україна не зможе здійснити платіж за кредитом і оголосить дефолт. Про це повідомляє Українська правда.

Аналітик компанії Ендрю Матені написав у середу, що навряд чи уряд зможе домовитися з кредиторами щодо плану реструктуризації наступного тижня і, ймовірно, оголосить мораторій ще до 24 липня – дати, на яку призначена виплата за купоном. «Україна не здійснить виплату, призначену на 24 липня, і в результаті увійде у стан дефолту», – повідомив він, додавши, що кредитори, найімовірніше, не приймуть запропонований Україною план реструктуризації боргу.

Видання нагадує, що Україна просила списати 40% загального боргу і купити її нові облігації під забезпечення майбутньої економічної діяльності. Також Bloomberg додав, що наступного тижня міністр фінансів Наталія Яресько зустрінеться з інвесторами у Вашинґтоні. Після трьох місяців переговорів кредитори, які володіють 9 млрд доларів зовнішнього боргу України, все ще відмовляються від умов уряду.

Можливість дефолту підтвердила і міністр фінансів Наталія Яресько після зустрічі міністрів з представниками Американської торговельної палати та Європейської бізнес асоціації. «Теоретично можливо», сказала вона, відповідаючи на запитання журналістів, чи Україна може оголосити дефолт в кінці липня у зв’язку з необхідністю виплати чергового купона на 120 млн доларів за єврооблігаціями 24 липня.

Як відомо, після затвердження МВФ нової чотирирічної програми розширеного фінансування для України на 17,5 млрд дол., Мінфін з 13 березня почав консультації з кредиторами про реструктуризацію зовнішнього боргу. Україна запропонувала утримувачам її облігацій обговорити скорочення суми основного боргу та купонних виплат, а також продовження термінів обігу паперів. Уряд також включив у реструктуризацію єврооблігації Києва, державних Ощадбанку та Укрексімбанку, Укрзалізниці, однак вказані позичальники вестимуть консультації з кредиторами з приводу умов реструктуризації їхніх позик як окремі юрособи. До слова, Україна запросила Росію на переговори з рефінансування боргу, втім, РФ вимагає виплати 3 млрд дол. наприкінці 2015 року, відмовляючись від участі в реструктуризації.

Читайте: Американський експерт порадив Україні готуватися до дефолту

Водночас прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що реструктуризація частини державного боргу, переговори про яку веде Міністерство фінансів України з березня поточного року, стане запорукою фінансової стабільності України. Про це він сказав у ході зустрічі з представниками Американської торгової палати та Європейської бізнес-асоціації, пише УНІАН.

При цьому Яценюк зазначив, що фінансова стабілізація – це завдання уряду, і виконання цього завдання дасть змогу перейти до подальшого економічного зростання. «Ми не можемо дозволити собі обслуговувати ті борги, які накопичилися, насамперед, за останні три роки. А за останні три роки Україні було видано 40 млрд дол. США, загальний обсяг коштів, який потрібен для обслуговування боргів країни, дорівнює нашим військовим витратам. 5% ми витрачаємо на нашу безпеку і оборону і 5% ми змушені витрачати на обслуговування внутрішнього і зовнішнього боргу країни», – сказав Яценюк.

Читайте: МВФ став на бік Росії: борг Януковича таки доведеться платити

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ