Анатолій Башловка, заступник голови Незалежної профспілки працівників транспорту, адвокат
Анатолій Башловка, заступник голови Незалежної профспілки працівників транспорту, адвокат

Ну що, мої дорогі друзі! Жити стає цікавіше і веселіше. У Росії Держдума ухвалила в другому і третьому читанні (майже як у нас ВР, якщо потрібно оперативненько голосує) «пакет Ярової» – низку законів які, за словами авторів, повинні посилити боротьбу з «тероризмом».

Але трохи вивчивши ці фоліанти, можна дійти до висновку, що побудова «зони суворого режиму» йде за планом не рівня «Керченського мосту».

13509060_858821367557530_32528416041653724_nОсь трохи з нових «приємних» нововведень: знову танці навколо уявного тероризму, за зв’язки з якими садитимуть з 14 років, а термін – до довічного (нагадаю вам, мої дорогі читачі, що «Правий Сектор» і т.д. визнані в РФ терористичними організаціями). Ще один з дуже знакових моментів – це контроль за листуванням громадян: тепер оператори повинні зберігати до півроку всі повідомлення, а в разі шифрування їх декодувати. Прощавай, Вотсапп, Вайбер, Трима, Телеграм та іже з ними, і хай живе написані під диктовку ФСБ нові безкоштовні месенджери!

У наступних законах очікуємо: добровільну здачу відбитків пальців, зразків ДНК і вживлення як в домашній худобу передавачів.

П.С. Всім, хто сміявся, коли Київ вийшов з каструлями, протестуючи проти законів 16 січня, присвячується.

Приклад зміни в закон:

3) у статті 13.6:

а) найменування після слів «засобів зв’язку» доповнити словами «або несертифікованих засобів кодування (шифрування)»;

б) абзац перший після слів «засобів зв’язку» доповнити словами «або несертифікованих засобів кодування (шифрування) при передачі повідомлень в інформаційно-телекомунікаційній мережі «Інтернет».

Йдеться про те, що тепер не лише оператори мобільного зв’язку повинні дати доступ до мобільного трафіку, але й всі, хто надає послуги інформаційно-телекомунікаційної мережі «Інтернет», повинні ще й декодувати сторонні програми шифрування. Або, напевно, унеможливити їх використання!

Джерело: Анатолий Башловка

БЕЗ КОМЕНТАРІВ