Анатолій Башловка, заступник голови Незалежної профспілки працівників транспорту, адвокат
Анатолій Башловка, заступник голови Незалежної профспілки працівників транспорту, адвокат

Знову пауза. Минулого разу така сама була в серпні. Тоді Путін не наважився наступати на Донбасі, хоча готувався все літо. Артобстріли вже не гріли рейтинг. У середині місяця через Керч пройшла важка техніка та нові війська. Всі подумали: «Невже піде через Перекоп?».

Але техніка благополучно завантажилась на кораблі, прихопила з собою морських піхотинців, які відпочивали в Криму після Донбасу, і пішла до Сирії. Далі були розбиті по 200 штабів ІДІЛ на день. Протягом трьох місяців. Скріпи стогнали від зростання рейтингу.

Але простий турецька хлопець, який мріяв у дитинстві стати льотчиком, змінив геополітичний розклад на континенті. А невміння комбінатора-багатоходовщика втрачати фігури в грі без істерики довершили поразку на близькосхідному фронті. Результат був зафіксований і не підлягає перегляду завдяки відкриттям місцевого султана.

Він теж зауважив, що якщо їздити танками по країні і на її околиці, то рейтинг зростає. А йому, як людині, що пережила два Майдани в Стамбулі, це ой як потрібно. Тож до війни хоч у Сирії, хоч на Кавказі він готовий з радістю. І тому на хвилі ентузіазму вторгся на північ Іраку, де успішно розгромив іранські війська, що їхали до Сирії на допомогу Путіну. Його успіхам навіть позаздрили США і вчора попросили східного воїтеля забрати свої танки назад.

Але повернімося до країни сірих хат і великих поетів. Ось уже два тижні як наркотик перемог не надходить до вен народу-богоносця. Подумайте лишень – для декого з них більша плата за проїзд дорогами стала важливішою за теореми Дугіна про єднання континенту під п’ятою імператора-самодержця.

Пауза протікає ще й на тлі епічного падіння цін на нафту. Курс рубля ЦБ РФ утримує з останніх сил. І в цей незручний момент до Москви приїжджає держсекретар США Джон Керрі. Ясна річ, невчасно. Але чого можна очікувати від ворога. Ймовірно саме тому нікому не повідомляють деталей, тем і підсумків переговорів.

Якщо врахувати, що Путін не знає іншого способу розважити себе і підданих, окрім війни і терору, то відпадає бажання озвучувати прогнози. Сподіваюся, сили для наступу в напрямку Новоросії у загнаного в глухий кут Кремля теж тануть.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ