Андрій Дзиндзя, журналіст
Андрій Дзиндзя, журналіст

У нічному кошмарі не можна було припустити, що через два роки після Революції гідності главою військової розвідки буде призначена людина, яка була задіяна в операції «Бумеранг» з розгону Майдану і фізичного знищення його учасників. Проте, це сталося.

Порошенко призначив керівником військової розвідки Василя Бурбу, колишнього начальника 2-го управління Главку «К» Балахонова. В оприлюдненому плані «Бумеранг» Бурба згаданий цілком конкретно – аж до завдань та функцій. До речі, кажуть, що і нинішній керівник СБУ Василь Грицак тут також фігурував, але встиг вчасно себе підчистити і стати «білим і пухнастим».

Але повернемося до Бурби. Ось що написано про нього в плані «Бумеранг». Отже, безпосередні організатори провокацій, побиття і вбивств учасників «Євромайдану».

Якименко О.Г. – Голова СБУ. Виконував функції організатора в розгоні «Євромайдану». Основні функції: організація та проведення негласних заходів – контроль телефонних розмов і візуальне спостереження за лідерами «Євромайдану» (Тягнибок, Кличко, Яценюк), а також за активістами (Парубій, Булатов, Ярош, Музичко); організація в постачанні співробітників спецпідрозділу «Беркут» матеріальними засобами і продуктами харчування.

Балахонов В.І. – Заступник начальника ГУ «К». Основні функції: контроль і координація роботи ДАІ в проведенні спільних заходів з розгону «Автомайдану»; організація роботи з судами м.Києва – винесення потрібних рішень щодо арештів автомайданівців і активістів Майдану;

Гречин Є.Є. – Заступник начальника 4-го управління ГУ «К» СБУ. Основні функції: фінансування «АнтиМайдану»; блокував роботу всіх суб’єктів ЗЕД, які допомагали «Євромайдану»; контроль і координація дій співробітників МВС під час захоплення офісних приміщень опозиції; виявлення і знищення джерел фінансування «Євромайдану» і «Автомайдану»; фінансування операцій зі знищення транспортних засобів активістів «Євромайдану».

Бурба В.В. – Начальник 2-го управління ГУ «К» СБУ. Основні функції: виконання особливих доручень Балахонова В.І. по роботі з правоохоронними органами, прокуратурою МО, МНС і судовою владою; робота з джерелами фінансування «АнтиМайдану»;

Чобіток Б.П. (мати – суддя) – заступник начальника 2-го управління ГУ «К» СБУ. Основні функції: організація та контроль за роботою правоохоронних структур МВС (УБЕЗ, УБОЗ, ДАІ та ін.), а також з Міністерством доходів і зборів України в процесі виявлення та ліквідації (повне закриття) фірм, які надають фінансову допомогу «Євромайдану»; організація роботи ДАІ в процесі виявлення та затримання активістів «Автомайдану», блокування під’їзних доріг до «Євромайдану» з метою ліквідувати джерела поставок продуктів харчування, медикаментів, теплих речей та іншої гуманітарної допомоги, відправленої для учасників акцій протесту; проведення переговорів з суддями з подальшим ухваленням позитивних рішень щодо затримання та притягнення до кримінальної відповідальності активістів «Автомайдану», «Євромайдану», «Правого сектора» та інших активних організацій».

Згідно з планом, ця людина повинна була б сидіти в одній камері з колишнім начальником Київської управи СБУ Щегольовим. Або з Биком. Але, чомусь він не тільки не сидить, але й призначений керувати бойовою структурою – військовою розвідкою. Чесно кажучи, це просто на голову не налазить. Легенди про те, що Бурба або той же Грицак під час Майдану були «штірліцами» в тилу ворога і працювали на Майдан в СБУ – залиште для дітей і розумово відсталих. Так, виняткова хитрість у обох цих персонажів є і будь-якій владі вони із задоволенням зроблять кунілінгус. Але тільки до чого тут питання держбезпеки?

Як на мене, то таке призначення свідчить або про неосудність президента Порошенка або ж про його домовленості із спецслужбами Російської федерації. Тому що призначити Бурбу в ГУР – це все одно що повернути Якименка в СБУ. До речі, кажуть, що хороми у нього такі ж пафосні. А може бути все взагалі простіше? І Бурба за це призначення точно так само заплатив, як платили за призначення його підлеглі? Хто грошима, хто автомобілями, як Брусенцев?

14570360_1150472961656917_4376915360166595179_nДжерело: Андрій Дзиндзя

БЕЗ КОМЕНТАРІВ