Андрій Дзиндзя, журналіст
Андрій Дзиндзя, журналіст

Сергій Соболєв пише про Тимошенко: «Вона намагалася повісити на Україну борг перед «Газпромом» розміром в половину річного бюджету». Газета «Час» №2, 21 січня 2000 року.

«Окрім того в жахливу ситуацію потрапив уряд Віктора Ющенка, коли віце-прем’єром була призначена людина, яка має страшенні борги перед міністерством оборони Росії – борги, які складають сотні мільйонів доларів. І саме ця людина поїхала домовлятися з РАО «Газпром» щодо поставок газу та погашення заборгованостей. Це дуже велика помилка нового уряду. Борги, які висять на структурі, ще недавно очолюваній Юлією Тимошенко, завжди будуть давити на рішення, які продукуватиме цей віце-прем’єр. Твердження Юлії Тимошенко, що борг України перед «Газпромом» Росії становить 2,8 млрд. доларів, мало бути розглянуте спеціальною комісією уряду чи Ради національної безпеки й оборони з ухваленням рішення про негайну відставку у зв’язку з провокаційними заявами, що приносять велику шкоду державі. Адже віце-прем’єр спробувала перетягнути заборгованості низки приватних структур на державний борг України. І скільки б вона не виправдовувалася на своїх прес-конференціях, така заява може бути використана для тиску Росії на Україну, зокрема, й через міжнародні інстанції для оплати згаданих боргів саме як державних. Це другий фактор, який ускладнює ситуацію в Україні під час проведення референдуму».

111Бюджет 2000 року – 33 мільярди гривень. Віце-прем’єр Тимошенко хотіла перетворити приватні борги на державні та повісити на Україну борг в $ 2,8 мільярда. При тодішньому курсі 5,4 це становило 15 мільярдів гривень. У 2000 році Сергій Соболєв ще не був нардепом від «Батьківщини».

Джерело: Андрій Дзиндзя

БЕЗ КОМЕНТАРІВ