Андрій Іллєнко, народний депутат України
Андрій Іллєнко, народний депутат України

Отже, Америка вибрала свого 45-го Президента. Спробую сформулювати свої перші враження.

АМЕРИКАНСЬКИЙ ВИМІР

США – це держава з дуже давньою та стабільною політичною системою, яка має безліч противаг і запобіжників. І Конґрес – це не збіговисько заляканих корумпованих ділків і просто випадкових клоунів, яких можна «поламати через коліно» за ніч перед голосуванням або вручну керувати телефоном з Білого дому.

Більшість в обох палатах – за республіканцями. Цікаво, що далеко не всі з них підтримали Трампа, багато хто навіть був відкрито проти. Тому зараз новому Президенту треба буде з ними усіма знаходити спільну мову, що неодмінно відобразиться і на його діях та риториці.

Варто також придивитися уважніше до нового віце-президента – Майка Пенса. Типовий республіканець-«яструб» з жорсткою антипутінською позицією.

ІДЕОЛОГІЧНИЙ ВИМІР

Системна криза ліво-ліберальної ідеології та впливу традиційних західних еліт. Ще кілька років тому їхня гегемонія здавалася непохитною. Сьогодні ми бачимо протилежні тенденції. Панівна ідеологія останніх десятиліть не витримує перевірку реальним станом речей і все більше перетворюється на відірвану від життя догматику. Загальний право-консервативний підйом – нова світова тенденція. Що буде далі і які будть наслідки – питання наразі дискусійне, але цю тенденцію не можна не помічати. Це факт.

До речі, це урок і для України – менше зважати на те, що про нас скажуть десь за кордоном, а вести жорстку політику в своїх національних інтерересах. Світ змінюється.

УКРАЇНСЬКИЙ ВИМІР

Остаточний кінець наївних ілюзій про те, що хтось за нас вирішить наші проблеми і просто так допомагатиме. Не було такого і не буде. Політика – це інтереси. І кожна країна діє перш за все у власних національних інтересах. Америка вибирає Президента для себе, а не для України. А нам треба не тільки остаточно позбуватися ілюзій про «чарівників, які нас врятують», а будувати взаємовигідні, партнерські та прагматичні відносини із західними державами. Не забуваючи про головний геополітичний проект – Балто-Чорноморський союз, та головного ворога – Кремль. Основне – бути суб’єктами політики. І працювати, працювати та ще раз працювати.

P.S. Відданий друг України республіканець Джон Маккейн вчора був вшосте обраний сенатором США від штату Арізона. Привітаймо потужного діда.

Джерело: Андрій Іллєнко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ