Андрій Крименко, один з керівників «Майдану закордонних справ», редактор кримського сайту BlackSeaNews
Андрій Крименко, один з керівників «Майдану закордонних справ», редактор кримського сайту BlackSeaNews

Два роки тому в ці дні ми в Криму, як і ви, друзі, не спали цілодобово, дивлячись прямі трансляції з Майдану, кусали до крові губи і рвали зубами кулаки. Я, з усім своїм професійним прогностичним досвідом, разом із Валею Самар були єдиними, хто на цьому тлі допускав окупацію – як імпровізацію. Прогнозисти нікудишні… Це я про себе.

25 лютого 2014 року я криком кричав, що це станеться. Києву було не до того, зі зрозумілих причин. 26-го журналіст Саша Янковський надіслав мені для ідентифікації фотку з Сімферополя, на якій виявилися російські спецназівські БТРи…

Анексія досі вбиває мене. Конкретно вбиває, кожен день. І не тільки мене – десятки тисяч людей: кримських політичних українців, кримських татар, росіян, власне українців, євреїв… Я знаю, що кажу.

Проблема в тому, що це надовго… На жаль. Мені 57 років. Не знаю, чи я доживу. Але зроблю все, що можу. Слава моїй Україні!

Звідси висновки. Перше – потрібно витягувати звідти дітей, бажано до 14 років. Друге – бізнесу також із півострова доведеться валити. Третє – кримським татарам необхідно евакуювати своїх активістів. Решті людей, які звикли почуватися вільними, також треба кидати все майно і їхати… Плюньте.

Україна в її теперішньому стані, можливо, вам і не допоможе. Але свобода – є свобода.

P.S. Кримські друзі! Ви не надто переживайте щодо сьогоднішнього блогу. Мій цинічний, місцями, реалізм означає – що Крим ми, однозначно, повернемо. Просто для цього й потрібна певна частка цинізму.

Не забувайте, що я в РФ — не просто кримінальний злочинець на п’ять років в’язниці, а «терорист» у офіційному списку, на одній сторінці з Олегом Сенцовим. Років на 20, чим пишаюся ).

БЕЗ КОМЕНТАРІВ