Андрій Новак, голова Комітету економістів України
Андрій Новак, голова Комітету економістів України

Те, що в останні два роки відбувається в банківській системі під назвою «банкопад», –  це дуже дикий і цинічний, по суті, грабунок вкладників. І відбувається «зачистка» банків зовсім інакше, ніж у цивілізованих країнах.

Якщо комерційний банк стає неплатоспроможним, то центробанк виставляє його на продаж. Тоді можуть бути два сценарії. Перший –  проблемну фінустанову може викупити інший банк. Якщо іншим комерційним банкам це нецікаво, то його викуповує держава. І в першому, і в другому випадку той, хто купує, повністю бере на себе зобов’язання перед вкладниками. Тобто ніхто з вкладників свої гроші не втрачає. Навпаки, вони переходять із проблемного банку в більш потужний.

При цьому, треба особливо наголосити, що пограбували економічно активну частину українців –  представників малого та середнього бізнесу або високооплачуваних спеціалістів, у яких на депозитах лежала сума понад 200 тисяч гривень (повернення якої гарантоване державою). Тому, так зване «оздоровлення», яке супроводжується виведенням капіталу за межі України їхніми власниками, –  елемент дуже швидкої, але величезної наживи.

Джерело: Андрій Новак

БЕЗ КОМЕНТАРІВ