Андрій Новак, голова Комітету економістів України
Андрій Новак, голова Комітету економістів України

Встановлювати податкові канікули на 5 років для всіх підприємств малого бізнесу в Україні безрозсудно. Такі преференції від держави повинні отримувати тільки нові підприємства.

Податкові канікули можуть бути виключно для нових суб’єктів господарювання. І навіть тут треба все дуже ретельно перевіряти ще раз: щоби підприємство не перереєструвалося під іншою назвою. У такому разі проблема недоотримання надходжень до бюджету знімається. У підприємства немає податкової історії і, відповідно, боргів перед державою.

Нове підприємство, навіть не платячи прямих податків, буде забезпечувати надходження до бюджету побічно. Суб’єкт господарювання тільки почав діяльність, люди отримали робочі місця, отримують зарплату, витрачають її, і, відповідно, платять податки. Той же ПДВ, який приносить зараз в казну половину від усіх податкових надходжень. У такому разі виходить, що новостворене підприємство на канікулах не платить податків, але воно створило нових платників податків – тобто бюджет буде в плюсі.

Джерело: Андрій Новак

БЕЗ КОМЕНТАРІВ