Андрій Новак, голова Комітету економістів України
Андрій Новак, голова Комітету економістів України

Власники банків шантажують українську владу, що у разі якщо вона буде і далі працювати в режимі рейдерських захоплень, вони просто виведуть капітал і залишать свої зобов’язання Фонду гарантування вкладів.

Ліквідація або падіння українських банків за останні два роки набули масового характеру. Це переважно штучна ліквідація як наслідок відсутності будь-якої монетарної політики, зокрема, політики щодо банків. НБУ за останні два роки продемонстрував відсутність твердості в роботі з банківським сектором, і тепер майже всі власники українських банків одержимі поганим прикладом, побачивши, що можна просто перевести капітал за кордон і не виконувати зобов’язання перед вкладниками.

На жаль, ця ситуація вже наближається навіть до так званих системних великих банків, коли навіть вони опиняються під загрозою ліквідації та загрозою існування. Практика банківського шантажу працює надалі, тому тут розв’язання проблеми можливе лише в певному компромісі, який повинна ініціювати українська влада: уряд, НБУ і президент.

Джерело: Андрій Новак

БЕЗ КОМЕНТАРІВ