Андрій Шипілов, журналіст і блогер
Андрій Шипілов, журналіст і блогер

Щойно завершилися екстренні позапланові переговори міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова й держсекретаря США Джона Керрі. Про що вони там розмовляли — про те не розповідають, але думаю, що це пов’язано безпосередньо з турецькими заявами.

«Колись наші брати з Алеппо захищали наші міста — Шанлиурфа, Газіантеп, Кахраманмараш, тепер ми захистимо героїчний Алеппо. За спиною його захисників вся Туреччина», — заявив прем’єр-міністр Туреччини Давутоглу, виступаючи на засіданні парламентської фракції Партії справедливості та розвитку.

Хоча така заява не носить офіційного характеру, але, очевидно, прем’єр-міністр словами не розкидається. І місце та час для того, щоби це сказати, були вибрані не випадково.

Наразі ситуація в Алеппо, який населений переважно туркомовним населенням, носить критичний характер. Місто піддається безперервним масованим бомбардуванням російської авіації, а частини сирійської армії перерізали комунікації, за якими до міста з Туреччини надходила допомога.

У відповідь влада Туреччини звинуватила Башара Асада та Росію в навмисному провокуванні гуманітарної катастрофи в місті. Для Анкари, яка традиційно розглядає Алеппо як «турецьке» місто, недопущення подібної «катастрофи» є справою принципу. Тож до слів Давутоглу слід поставитися з усією серйозністю.

Швидше за все, саме це послужило причиною термінових переговорів США і Росії «з сирійського питання». От я не пам’ятаю моменту, щоби ситуація розвивалася так стрімко. Якщо в ході цих перемовин РФ не піде на поступки — цілком можливо, що вже наступного тижня ми будемо жити зовсім в іншому світі.

Чи прислухається до цих заяв Росія, чи ні — дізнаємося завтра-післязавтра. Не пізніше.  Взагалі Росія лише в телевізорі нахабна і м’язиста, а в реальності підібгала хвіст і здригається від кожного звуку.

Джерело: Andrey Shipilov

БЕЗ КОМЕНТАРІВ