На думку Казаріна, анексія Криму допомогла Україні почати реальні зміни
На думку Казаріна, анексія Криму допомогла Україні почати реальні зміни

Відомий журналіст, ведучий Павло Казарін у статті для Крим.Реалії висловив думку, що саме завдяки анексії півострова Україні вдалося досягнути низки позитивних змін.

На думку Казаріна, в тому, що саме анексія Криму створила умови для розвитку України, є певна іронія долі, оскільки інакше українські еліти могли спробувати і після Майдану «жити по-старому».

«До 2010 року Україна жила за правилами корупційно-корпоративної держави. Ця логіка була ключовою і в часи Леоніда Кучми, і за часів Віктора Ющенка. Віктор Янукович всього лише переробляв цю систему на кримінальну. Саме він знищив залишки поліархії, почав новий переділ, скасував всі худо-бідно існуючі до нього правила. Період його президентства став етапом деградації і без того нестійкої та невивіреної структури. І все, чого домігся Майдан – це дозволив системі піднятися на попередній щабель», – зауважив журналіст.

За його словами, після втечі Віктора Януковича Україна просто повернулася з кримінальної системи в корупційно-корпоративну, тому люди, які прийшли до влади після перемоги Майдану, були багато в чому все тими ж персонажами з колишньої епохи.

«Із системи «договорняків», «відкатів», «фірм-прокладок», зі світу тотальної імітації, коли досить було говорити про реформи, але не проводити їх. Оскільки реформувати щось означало для них просто вийти із зони комфорту. Тієї самої, в якій так приємно літати чартерами, підтримувати з усіма «хороші відносини», хрестити один в одного дітей і знати, що не буває «червоних меж», як і необхідності їх переходити», – наголосив ведучий.

У підсумку він зазначив, що, якби не було ситуації з Кримом, усе так і залишилося б.

«Але анексія півострова сталася. І виявилося, що так, як раніше жити вже не виходить. оскільки «зберегти колишню матрицю» вже не було синонімом «залишитися в зоні комфорту». Навпаки – жити так, як раніше, означало втратити все. В результаті збереження хоч якоїсь «зони комфорту» для українських еліт виявилося прямо пов’язане з необхідністю зберегти українську державність», – запевнив Казарін.

«Прозвучить цинічно, але анексія півострова стала одночасно прокляттям і благословенням для України. З одного боку, вона виявилася прологом для кривавих подій на Донбасі, з іншого – саме вторгнення російської армії в Крим позбавило українську політичну націю від ілюзій. І в майбутніх підручниках історії України саме анексія Криму буде стояти в переліку подій, що визначили становлення реального, а не імітаційного українського суверенітету», – підсумував автор.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ