Квіташвілі: постачальник ліків для ВІЛ-інфікованих зриває поставку
Квіташвілі: постачальник ліків для ВІЛ-інфікованих зриває поставку

Міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі стверджує, що компанія «Вектор-фарма», яка, згідно з контрактом, повинна поставити з Індії ліки для ВІЛ-інфікованих, не виконує свої зобов’язання. Про це він заявив на відкритті засідання Кабміну в середу, пише Українська правда.

За його словами, фірма отримала оплату від держави у розмірі 52 мільйони 648 тисяч гривень ще у грудні минулого року. На даний час, стверджує він, компанія не виходить на зв’язок з міністерством. Квіташвілі також додав, що він спілкувався з індійською компанією-постачальником, а також послом і виявив, що «Вектор-фарма» з індійцями також наразі не контактує. За його словами, препарати готові й можуть бути поставлені в Україну протягом десяти днів. При цьому він визнав, що, згідно з контрактом, у фірми було 180 днів терміну для поставки ліків і цей час ще не сплив – він закінчується 19 червня.

Також Квіташвілі додав, що до кінця червня у міністерства ще є необхідні препарати. Крім того, за його словами, міністерство звернулося до гуманітарних організацій з проханням надати допомогу, якщо вона знадобиться.

Міністр попросив правоохоронні органи допомогти розібратися у ситуації. У свою чергу, прем’єр Арсеній Яценюк попросив міністра внутрішніх справ Арсена Авакова знайти фірму і «допомогти» їй виконати свої зобов’язання. Крім того, він попросив Авакова знайти заступника міністра, який підписував цей контракт і запитати, «у якому він був стані при підписанні». Також він попросив Квіташвілі створити план «Б» для уникнення таких ситуацій у майбутньому.

Як відомо, у грудні 2014 року МОЗ уклав контракти на більш ніж 532 млн грн. Тоді також повідомлялося, що «Вектор-фарма» отримала замовлення на 81,09 млн грн.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ