Путін Ердоґан
Ердоґан пообіцяв оприлюднити докази причетності Росії до купівлі нафти у «ІД»

Москва залучена в торгівлю нафтою з територій, які контролює угруповання «Ісламська держава» («ІД»). Про це заявив Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоґан та наголосив, що має докази, передає Інтерфакс.

«У нас є докази. Ми покажемо світу», – сказав Ердоґан в Анкарі. При цьому він згадав ім’я одного з покупців нафти, нібито сирійського бізнесмена Джорджа Хасвані, «який має російський паспорт». Також Президент Туреччини в четвер назвав аморальними звинувачення Росії в тому, що його сім’я залучена до постачання нафти з територій, контрольованих «ІД». «Аморальна сторона проблеми полягає в тому, що у зв’язку з цією історією була згадана моя сім’я», – наголосив він.

Прем’єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу також відкинув усі звинувачення Росії щодо причетності його країни до торгівлі нафтою з терористами «ІДІЛ». Очільник турецького уряду назвав всі звинувачення Росії на цю тему «радянською пропагандою» і вкотре заявив, що його країна робить все можливе для захисту своїх кордонів від терористів.

Напередодні заступник міністра оборони Росії Анатолій Антонов, виступаючи перед журналістами на брифінгу, заявив, що Туреччина є основним покупцем нафти «ІД», причому в схему незаконного видобутку залучено найвище керівництво Туреччини і особисто президент Реджеп Тайїп Ердоґан. Антонов вказав, що доходи від продажу нафти є одним з найважливіших джерел діяльності терористів у Сирії, і закликав позбавити їх доходів. «Тероризм без грошей – це звір без зубів», – заявив Антонов, підкресливши, що зараз бойовики заробляють близько 2 млрд. доларів щороку, і закуповує паливо Анкара. Міноборони РФ підкріпило свої твердження знімками цистерн з нафтою, які нібито рухаються до турецького кордону. У свою чергу, глава МЗС РФ Сєрґєй Лавров заявив, що представлені Міноборони РФ відомості про контрабанду свідчать про необхідність перекрити турецько-сирійський кордон.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Президент Росії Владімір Путін, виступаючи з посланням Федеральним зборам РФ, заявив, що Росія ще не раз «нагадає» Туреччині про збитий бомбардувальник і знає, як це зробити.

Читайте: The New York Times: Путін та Ердоґан занадто схожі, щоби поладнати без втручання ззовні

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ