Ґюлен
Процес видачі Ґюлена може бути дуже тривалим

Тимчасового арешту ісламського проповідника Фетхуллаха Ґюлена в США вимагає від Вашинґтона Анкара ще до візиту віце-президента Сполучених Штатів Джо Байдена до Туреччини, передає DW.

У той же час, незважаючи на небажання Вашингтона екстрадувати Ґюлена, турецький прем’єр підкреслив, що США залишаються «стратегічним партнером, а не нашим ворогом».

Високопоставлений американський чиновник на умовах анонімності зазначив, що процес видачі Ґюлена може бути дуже тривалим.

Своєю чергою, Білий дім підтвердив, що Байден відвідає Анкару 24 серпня. Це стане першим візитом такого рівня представника Заходу після невдалого перевороту в Туреччині 15 липня.

Нагадаємо, що головний прокурор Стамбула вимагає для опозиційного проповідника Фетхуллаха Ґюлена 1900 років в’язниці. Обвинувальний акт на понад 2500 сторінках було передано до Вищого кримінального суду.

Згідно з висновком, підозрюваний Ґюлен, 13 заарештованих і ще 111 підозрюваних «створили озброєну терористичну організацію», «фінансували тероризм» і вчинили «спробу змінити конституційний лад».

Підозрюваним інкримінують і інші звинувачення, зокрема шахрайство і обман релігійних почуттів.

Читайте: Батьківський дім «організатора заколоту» в Туреччині перетворять на громадську вбиральню

БЕЗ КОМЕНТАРІВ