Mossack Fonsecа
«Панамське досьє» призвело до низки резонансних відставок

Анонімне джерело, що забезпечило виток 11 мільйонів документів панамської юридичної фірми Mossack Fonseca, запропонувало органам правосуддя свою допомогу в розслідуваннях в обмін на гарантії захисту. Про це пише німецька газета Suddeutsche Zeitunh, яка свого часу першою отримала документи панамської фірми.

Людина представилася Джоном Доу (John Doe). Він зазначив, що ніколи не працював на розвідку або уряд. Мотивом своїх дій він називає прагнення домогтися рівності доходів. Корупція надбагатих, за його словами, руйнує капіталізм і може викликати революцію.

«Я вирішив розповісти про Mossack Fonseca, оскільки вважаю, що засновники, працівники цієї фірми та її клієнти повинні відповісти за свою роль у злочинах, з яких поки відома лише частина», – каже зазначає автор послання.

Нагадаємо, у результаті витоку витоку 11 мільйонів документів з бази даних четвертої за величиною в світі офшорної юридичної фірми Fonseсa, стало відомо, як впливові люди та політики використовують офшори, щоби сховати своє багатство.

У документах містяться дані про секретні офшорні компанії, пов’язані з сім’ями і сподвижниками президента РФ Владіміра Путіна, Хосні Мубарака в Єгипті, Муаммара Каддафі в Лівії та Башара Асада у Сирії. Фігурує в розслідуванні й ім’я українського президента Петра Порошенка.

Скандал викликав широкий резонанс. Представники влади низки країн висловили готовність розслідувати випадки відмивання грошей. Президент Панами Хуан Карлос Варела на тлі скандалу оголосив про створення комісії з панамських та іноземних експертів, яка оцінить фінансову політику країни.

«Панамське досьє» призвело до низки резонансних відставок. Зокрема, свої пости залишили міністр Ісландії Сіґмундур Давид Ґуннлауґссон, міністр промисловості і туризму Іспанії Хосе Мануель Сорія, глава Служби примусового виконання судових актів Вірменії Михайло Погосян.

Значна частина журналістського розслідування присвячена Росії – в ній стверджується, що близькі до президента Владіміра Путіна люди через банк «Россія» і панамські офшорні компанії «відмили» понад два мільярди доларів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ