Антон Наумлюк, російський журналіст. Відстежує процеси над українськоми політв'язнями в РФ. Живе в Саратові
Антон Наумлюк, російський журналіст. Відстежує процеси над українськоми політв’язнями в РФ. Живе в Саратові

Український політв’язень Геннадій Афанасьєв зараз у виправній колонії-31 Микунь, республіка Комі.

На рік його відправили в єдину камеру тюремного типу з колонії в Сиктивкарі, де він відбував покарання. Це означає одне короткострокове побачення і одна передача за півроку.

6 квітня Гена і його захисник Ернест Мезак намагались оскаржити переведення його в ЕКТП, але невдало. Офіційно Гену відправили на 100 км на північ від Сиктивкара через знайдене у нього під час обшуку лезо. Сам він стверджує, що лезо підкинули. Про те, що Афанасьєв нібито дістав лезо, розібравши одноразову бритву, керівництву колонії доніс співкамерник Микола Лаптандер. Допитати його суддя сиктивкарського міського суду Іван Олійник заборонив і залишив покарання Афанасьєву в силі.

Засуджений до семи років у справі «кримських терористів» Геннадій Афанасьєв відмовляється визнавати себе громадянином РФ
Засуджений російським судом до семи років у справі «кримських терористів» Геннадій Афанасьєв відмовляється визнавати себе громадянином РФ

Разом з Мезаком підтримати Гену під час процесу прийшов, до речі, член президії Національно-культурної автономії українців Республіки Комі Микола Дідюк. Це я до того, що йому продовжують нав’язувати російське громадянство, хоча він від українського не відмовлявся.

«Гена стверджує, що ніколи не писав відмови від українського громадянства. І я ніяких подібних документів не бачив. Навпаки, в особовій справі Афанасьєва є український паспорт», – заявляє адвокат Афанасьєва Олександр Попков.

Коли представники ФСВП почали стверджувати, що українського громадянства у Афанасьєва немає, консули доставили в колонію завірену копію його закордонного паспорта. Українського, зрозуміло.

«Афанасьєв позавчора повідомив членам ОНК Комі, що російські чиновники продовжують нав’язувати йому паспорт громадянина РФ. На знак протесту він навіть хотів оголосити голодування. Я пояснив йому, що російський паспорт не вартий цього, і запропонував обмежитися публічною заявою, ким він сам себе вважає», – написав Мезак після інциденту з паспортами.

Подивіться звернення Гени з приводу свого громадянства. Це важливе питання, якщо врахувати — що зараз суд розглядатиме можливість передачі його до України для відбування покарання на Батьківщині.

4 квітня Гена також написав своїй мамі листа, в якому розповів, що йому продовжують нав’язувати російське громадянство.

«Мені прийшов папір з ФМС РФ, що я громадянин Росії. Я розумію, чому так. Якби я сидів у клітці разом із Сашком і Олегом (Сенцовим і Кольченком. — ред.), тоді я був би гідний… Щиро бажаю, щоб їх обміняли — вони справжні герої. Тому їх і визнали громадянами України. Але я не здаюся і все одно буду боротися до кінця. Адже я незломлений, я — Афанасьєв!».

Геннадій Афанасьєв лист

 Джерело: Anton Naumlyuk

БЕЗ КОМЕНТАРІВ