Ан-225 «Мрія» на сьогодні є найбільшим транспортним літаком та утримує 240 світових рекордів
Ан-225 «Мрія» на сьогодні є найбільшим транспортним літаком та утримує 240 світових рекордів

Підприємства обороно-промислового комплексу України мають достатні виробничі та коопераційні потужності для того, щоби налагодити виробництво власного бойового літака, а також модернізувати та розробляти нові системи протиповітряної оборони. Про це заявив заступник начальника озброєння Збройних Сил України полковник Владислав Шостак, повідомляє Укрінформ.

«Ми маємо замовлення на виготовлення бойового літака. Зокрема, виконавцем проекту буде АНТК «Антонов». Як очікується, двигуни вироблятиме «Моторсіч», –  зауважив представник Генштабу.

Він також зазначив, що українська сторона розглядає можливість закупівлі техніки іноземного виробництва, але надає перевагу вітчизняним зразкам. Це пов’язано із складністю та високою вартістю створення інфраструктури для технічного супроводження та обслуговування такої техніки.

Шостак також зауважив, що українські підприємства розробляють виробництво зенітно-ракетних комплексів середньої дальності, а також проводять модернізацію наявних зразків, зокрема комплексів С-125.

Своєю чергою, Президент України Петро Порошенко виступає за розвиток вітчизняного авіапрому як стратегічної галузі української економіки.

«Нарешті ми підписали нові контракти на постачання українських літаків до Саудівської Аравії, нарешті на зустрічі з президентом Азербайджану ми домовилися про те, що Азербайджан купує наші літаки «Антонов», нарешті й українська влада повернулася обличчям до нашого колективу, і Міноборони замовляє вперше за багато-багато років українські антоновські літаки. І повірте мені –  це лише початок», –  сказав глава держави, відвідуючи ДП «Антонов» з нагоди 70-річчя заводу 31 травня у Києві.

Президент поставив завдання вивчити ситуацію на зарубіжних ринках для подальшого будівництва літаків, щоби розвивати вітчизняний авіапром, зокрема й добудови згаданих повітряних суден. Порошенко також озвучив завдання – перетворити авіабудування на стратегічну галузь української економіки та вивести Україну в ключові гравці на світовому ринку цієї продукції.

Нагадаємо, 24 травня найбільший український літак у світі – Ан-225 «Мрія» –повернувся до України з міжконтинентального польоту. У тривалий рейс лайнер вирушив 10 травня. Вже наступного дня у Чехії на борт завантажили електрогенератор вагою 130 тонн. Саме його українська «Мрія» і мала доправити до Австралії.

Українська «Мрія» – це єдиний літак, здатний перевозити вантаж такої ваги. Ан-225 «Мрія» на сьогодні є найбільшим транспортним літаком та утримує 240 світових рекордів.

Площа його крила становить 905 квадратних метрів, максимальна злітна маса 640 тонн, а його шість двигунів виробляють комбіновану потужність у 480 тис. кінських сил. Ан-225 доправляє вантажі по всьому світу приблизно двічі на місяць.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ