Ан-225 «Мрія»
«Антонов» планує підписати з Китаєм договір про добудову другої «Мрії»

Україна добудовуватиме другий екземпляр літака Ан-225 «Мрія» разом із китайцями. До кінця року вітчизняне держпідприємство «Антонов» планує підписати відповідний договір з китайською компанією AICC. Про це повідомив президент «Антонова» Олександр Коцюба, передає Економічна правда.

Коцюба наголосив, що з Китаєм підписали рамкову угоду, яка передбачає алгоритм взаємодії з китайськими партнерами зі створення другого екземпляра «Мрії».

За його словами, це досить тривалий за часом процес: «Другий момент, який передбачається цією угодою, це створення серійного виробництва за умови успішного виконання пункту першого».

Своєю чергою, директор програми зі співпраці з КНР Геннадій Гарбук заявив, що передача документації, яка буде необхідна для виготовлення літака, передаватиметься виключно на підставі ліцензійних договорів, як це прийнято в усьому світі: «При цьому «Антонов» залишається власником інтелектуальної власності».

Як писав Інформаційний Акцент, раніше китайські ЗМІ поширили інформацію, що ДП «Антонов» і китайська компанія China Аirspace підписали договір про співпрацю, згідно з яким до Китаю переходить право власності на гігантський літак-транспортер АН-225, включаючи використання креслень і специфікацій літака.

До слова, Ан-225 був спроектований в СРСР у 80-ті роки минулого століття. Наразі в льотному стані перебуває лише один такий літак.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ