«Антонов» виграв у Росії судовий позов проти «Авіакору»
«Антонов» виграв у Росії судовий позов проти «Авіакору»

Державне підприємство «Антонов» виграло в Арбітражному суді Самарської області судову суперечку з ВАТ «Авіакор-авіаційний завод» (Самара, РФ) у справі про виплату винагороди (роялті) за використання товарного знака під час виробництва та реалізації літаків. Про це повідомила прес-служба юридичної фірми «Ілляшев і Партнери», що представляла інтереси українського підприємства в суді.

«Рішенням суду від 4 липня 2016 р. позовні вимоги ДП «Атонов» на суму понад $2,9 млн США були задоволені та підлягають стягненню на користь нашого клієнта», – прокоментував справу старший партнер ЮФ «Ілляшев і Партнери» Роман Марченко.

Як зазначив керівник Московського офісу ЮФ «Ілляшев і Партнери» Володимир Захаров, через відсутність великої практики розгляду подібних суперечок російськими судами боротьба за те, щоби переконати суддів у правоті клієнта, була досить тривалою і складною.

«Судове засідання було закритим з огляду на те, що предмет розгляду безпосередньо пов’язаний з комерційною таємницею сторін, що беруть участь у справі», – повідомила прес-служба юридичної фірми Захарова.

Нагадаємо, в серпні 2015 року ДАК «Антонов» подала до суду Самарської області позовну заяву на «Авіакор» про стягнення $5,35 млн  роялті за використання товарного знака під час виробництва та реалізації літаків Ан-140 (ДП «Антонов» є розробником літака Ан-140, «Авіакор» вів його виробництво у РФ).

У липні 2015 року керівництво «Авіакору» повідомило про припинення реалізованої у РФ з 2003 року програми випуску Ан-140 у зв’язку зі складнощами в кооперації з українськими партнерами за проектом, а також відсутністю можливості забезпечити оперативне імпортозаміщення. Також повідомлялося, що «Авіакор» не виконав своїх зобов’язань за держконтрактом з Міноборони РФ на виробництво літака Ан-140 через порушення термінів постачальниками.

«Авіакор» – єдиний авіабудівний актив холдингу «Російські машини» (входить до групи «Базовий елемент»), що спеціалізується на виробництві, ремонті та обслуговуванні літаків сімейств Ту-154 і Ан-140.

ДП «Антонов» – провідний український розробник і виробник авіатехніки, співпрацює з 76 країнами світу. З квітня 2015 року з рішенням уряду входить до складу держконцерну «Укроборонпром».

Україна в 2014 році припинила експорт до РФ товарів військового та подвійного призначення в зв’язку з російською агресією і анексією РФ Криму, заборона на ВТС з РФ, включаючи поставки продукції подвійного призначення, запроваджена в червні 2014 року. Уряд України в травні 2015 року розірвав міжурядову угоду з РФ у сфері ВТС від 1993 року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ