Біатлоніст Артем Тищенко зможе уникнути покарання через вживання заборонених препаратів
Біатлоніст Артем Тищенко зможе уникнути покарання через вживання заборонених препаратів

Всесвітнє антидопінгове агентство встановило допустимі показники в допінг-пробах забороненого з 1 січня в спорті вищих досягнень препарату мельдоній. Про це йдеться у заяві організації.

Допустимим показником оголошено вміст менше одного мікрограма на мілілітр цієї речовини в допінг-пробі спортсмена, зданої до 1 березня 2016 року.

У цьому випадку допускають, що атлет не приймав препарат навмисне після його заборони.

Розслідування щодо мельдонію буде продовжено, якщо концентрація речовини в пробі атлета перевищує 15 мікрограмів, адже це свідчить про нещодавнє його застосування. Або ж якщо концентрація перебуває між 1 і 15 мікрограмами на мілілітр, а допінг-тест був узятий пізніше 1 березня 2016 року.

Також не закриють справи щодо тих спортсменів, які самі зізналися у вживанні мельдонію після 1 січня або тому є інший доказ.

На розсуд профільних федерацій віддають випадки, коли концентрація мельдонію в пробах до 1 березня перебуває між 1 та 15 мкг, а в пробах після 1 березня не перевищує 1 мкг.

Наразі WADA зафіксувало понад 150 позитивних проб на вказаний препарат у атлетів із півтора десятка країн.

Тим часом президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак повідомив, що в допінг-пробі українського біатлоніста Артема Тищенка було виявлено всього 0,6 мікрограма мельдонію. Тож він може уникнути покарання.

У випадку з іншою представницею українського біатлону – Ольгою Абрамовою – дискваліфікація буде, оскільки її показники були значно вищими.

«Це чудова новина. Думаю, що питання з Тищенком буде закрите найближчим часом. Що стосується Абрамової, то зараз їй може загрожувати до двох років дискваліфікації. Проте у неї є пом`якшувальні обставини – астма і низка інших проблем зі здоров’ям. Остаточне рішення щодо її справи відкладено до вересня. Ми сподіваємося, що її покарання буде мінімально можливим – скоротять до року. Тоді, вже в січні 2017-го, вона зможе повернутися у великий спорт», – зазначив Бринзак.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, через вживання допінгу шістьох російських спортсменів позбавлять медалей, здобутих на чемпіонатах світу та Європи протягом 2010 і 2011 років, а також на Олімпіаді в Лондоні в 2012 році. Відповідне рішення оголосив 24 березня Спортивний арбітражний суд у швейцарській Лозанні.

Нагадаємо, торік спортивний світ сколихнув скандал із вживанням допінгу спортсменами з Росії. Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій (IAAF) на невизначений термін зупинила членство Всеросійської асоціації легкої атлетики. Це означає, що російські легкоатлети не зможуть узяти участі в Олімпійських іграх 2016 року в Бразилії, як і в інших легкоатлетичних змаганнях під егідою цієї міжнародної асоціації.

Згодом з’явився список з понад чотирьох тисяч російських спортсменів, які через вживання допінгу позбавлені права виступати на міжнародних змаганнях.

У Всесвітньому антидопінговому агентстві підозрюють, що президент Росії Владімір Путін міг бути обізнаний про ситуацію з приховуванням позитивних допінг-проб російських легкоатлетів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ