Антидопінгове агентство амністує українських спортсменів

Біатлоніст Артем Тищенко зможе уникнути покарання через вживання заборонених препаратів
Біатлоніст Артем Тищенко зможе уникнути покарання через вживання заборонених препаратів

Всесвітнє антидопінгове агентство встановило допустимі показники в допінг-пробах забороненого з 1 січня в спорті вищих досягнень препарату мельдоній. Про це йдеться у заяві організації.

Допустимим показником оголошено вміст менше одного мікрограма на мілілітр цієї речовини в допінг-пробі спортсмена, зданої до 1 березня 2016 року.

У цьому випадку допускають, що атлет не приймав препарат навмисне після його заборони.

Розслідування щодо мельдонію буде продовжено, якщо концентрація речовини в пробі атлета перевищує 15 мікрограмів, адже це свідчить про нещодавнє його застосування. Або ж якщо концентрація перебуває між 1 і 15 мікрограмами на мілілітр, а допінг-тест був узятий пізніше 1 березня 2016 року.

Також не закриють справи щодо тих спортсменів, які самі зізналися у вживанні мельдонію після 1 січня або тому є інший доказ.

На розсуд профільних федерацій віддають випадки, коли концентрація мельдонію в пробах до 1 березня перебуває між 1 та 15 мкг, а в пробах після 1 березня не перевищує 1 мкг.

Наразі WADA зафіксувало понад 150 позитивних проб на вказаний препарат у атлетів із півтора десятка країн.

Тим часом президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак повідомив, що в допінг-пробі українського біатлоніста Артема Тищенка було виявлено всього 0,6 мікрограма мельдонію. Тож він може уникнути покарання.

У випадку з іншою представницею українського біатлону – Ольгою Абрамовою – дискваліфікація буде, оскільки її показники були значно вищими.

«Це чудова новина. Думаю, що питання з Тищенком буде закрите найближчим часом. Що стосується Абрамової, то зараз їй може загрожувати до двох років дискваліфікації. Проте у неї є пом`якшувальні обставини – астма і низка інших проблем зі здоров’ям. Остаточне рішення щодо її справи відкладено до вересня. Ми сподіваємося, що її покарання буде мінімально можливим – скоротять до року. Тоді, вже в січні 2017-го, вона зможе повернутися у великий спорт», – зазначив Бринзак.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, через вживання допінгу шістьох російських спортсменів позбавлять медалей, здобутих на чемпіонатах світу та Європи протягом 2010 і 2011 років, а також на Олімпіаді в Лондоні в 2012 році. Відповідне рішення оголосив 24 березня Спортивний арбітражний суд у швейцарській Лозанні.

Нагадаємо, торік спортивний світ сколихнув скандал із вживанням допінгу спортсменами з Росії. Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій (IAAF) на невизначений термін зупинила членство Всеросійської асоціації легкої атлетики. Це означає, що російські легкоатлети не зможуть узяти участі в Олімпійських іграх 2016 року в Бразилії, як і в інших легкоатлетичних змаганнях під егідою цієї міжнародної асоціації.

Згодом з’явився список з понад чотирьох тисяч російських спортсменів, які через вживання допінгу позбавлені права виступати на міжнародних змаганнях.

У Всесвітньому антидопінговому агентстві підозрюють, що президент Росії Владімір Путін міг бути обізнаний про ситуацію з приховуванням позитивних допінг-проб російських легкоатлетів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ