НАБУ
НАБУ

Ека Згуладзе доречно зауважила, що Нацполіція – це острівець, який може потонути в морі корупції та інтриг. Така ж ситуація можлива із Національним антикорупційним бюро України. Якщо воно буде таким острівцем, незважаючи на суб’єктивні побажання керівництва чи тих, хто ним опікуються, через певний час воно буде вимушене прийняти правила гри, які є навколо, або ж це нагадуватиме боротьбу з вітряками. Про це виданню Інформаційний Акцент розповів політолог, керівник центру «Третій сектор» Андрій Золотарьов, коментуючи роботу НАБУ та його незалежність від впливу олігархічних чи політичних груп.

На думку політолога повністю забезпечити незалежність антикорупційного бюро від впливу чиновників та політиків не можливо.

«У нас ще дотепер існує телефонно-коридорне право. Громадяни України не є рівноправними, якщо порівнювати їх з чиновниками та депутатами, бо ще ні один корупціонер не за ґратами. В НАБУ вже анонсували 50 відкритих справ, починають лунати гучні заяви, але чи будуть такі ж самі гучні справи – покаже час», – запевнив експерт.

За словами Золотарьова головною проблемою в створенні НАБУ є те, що система намагається створити для них певні робочі рамки: «Не можна створювати новий елемент, якщо взагалі не змінилась система, бо через певний час ця система переважить і антикорупційне бюро буде вимушене грати за її правилами».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ