Холодницький повідомив, що у справі проти Партії регіонів не вистачає доказів
Холодницький повідомив, що у справі проти Партії регіонів не вистачає доказів

Очільник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України Назар Холодницький в інтерв’ю Дзеркалу тижня розповів про основні проблеми розслідування щодо так званої «чорної бухгалтерії» Партії регіонів.

«Докази будуть тоді, коли прокурори й детективи виконають розпорядження НАБУ і зберуть достатньо доказів, щоб оголошувати людям про підозри у скоєнні кримінального правопорушення. Коли я говорив про проекти підозр – вони лежали в мене на столі, проте ще не читані. Прочитавши ж, міг сказати як прокурор: з тими текстами і наявними доказами йти до суду було не варто», – наголосив Холодницький, коментуючи питання  щодо підозр у справі так званої амбарної книги Партії регіонів.

За його словами, можна робити хорошу піар-картинку та через соціальні мережі рапортувати про завершення слідства, «але проект підозри стає підозрою лише тоді, коли він погоджений прокурором».

«Бо прокурору йти до суду, йому доводити вину. Сама собою чорна бухгалтерія не може бути доказовою базою. Вона має бути відправним елементом, який у сукупності даних підтверджує, що в тих, хто отримував із неї гроші, відбувалося незаконне збагачення», – зауважив посадовець.

Крім того, він підкреслив, що слідство повинно бути проведено якісно і зібрано повний комплекс доказів.

«Коли мені принесли проект підозри одному високопосадовцю, щодо якого в чорній бухгалтерії вказано, що люди отримували мільйони, а проект підозри виписаний тільки на 5 тисяч доларів, – то це не той рівень, на якому НАБУ і САП мають працювати. Треба якісно провести слідство, зібрати усі докази. Тоді набори слів і літер стануть підозрою. Коли це буде виконано, тоді підозра неодмінно буде підписана, вручена, і справа піде до суду», – пояснив очільник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Також він зазначив, що слідство не має затягнутися на довгі роки.

«Наша категорія справ – це не той випадок, коли ми оголошуємо про підозру, а потім слідство розтягується на роки, як колись було у ГПУ чи інших органах. Наші категорії справ такі, що коли є підозра – відступати нікуди», – підсумував Холодницький, додавши, що підозра означає, що фактично 90% усієї справи вже розслідувано. Тобто, потрібно вручити підозру, обрати запобіжний захід і «вже через тиждень-другий вручити обвинувальний акт, який фактично не відрізнятиметься від підозри».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ