Яценюк
За всіма великими корупційними схемами в Україні стоять високопосадовці, вважає Холодницький

Весь склад Кабінету Міністрів України – «потенційні клієнти» Національного антикорупційного бюро. Саме тому, чиновники не хочуть, щоби структура запрацювала. Про це заявив антикорупційний прокурор Назар Холодницький, передає Укрінформ.

«Коли на повну силу запрацюють НАБУ і САП (Спеціалізована антикорупційна прокуратура, – ред.), почнеться ланцюгова реакція. Напевно, хтось не хоче, щоби ми цим займалися. Знаєте, фактично, весь склад Кабміну – це наші потенційні клієнти. Всі. Від прем’єра і міністрів, до їх замів, розумієте?», – заявив Холодницький. «Ніхто не хоче фінансувати створення власної шибениці! Але є тиск Європи, є тиск Штатів і треба показувати, що щось робиться», – додав він.

Холодницький також прокоментував ситуацію із заробітною платою у новоствореній структурі. «У керівників зарплата визначена у розмірі близько 60 тисяч, у начальників управлінь – 65 тисяч, у мене біля 80 тисяч. Це суми вже з урахуванням різних надбавок», – розповів антикорупційний прокурор. Водночас Кабмін у проекті Бюджету-2016 не передбачив такого фінансування для Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. «Тобто, нас фінансуватимуть як звичайний департамент Генпрокуратури, а наші слідчі будуть отримувати 7-8 тисяч на місяць… З такими зарплатами я не зможу мотивувати людей, які займатимуться мільярдними аферами. Що я скажу?», – пояснив Холодницький. Він вважає, що така ситуація може свідчити про бажання високопосадовців завалити роботу новостворених антикорупційних органів.

Нагадаємо, 22 вересня генеральний прокурор Віктор Шокін створив Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру. Згідно із законом, ця прокуратура має здійснювати нагляд за дотриманням законів під час досудового розслідування, яке здійснюється Національним антикорупційним бюро.

30 листопада Генпрокурор призначив Холодницького на посаду заступника генпрокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Читайте: Львівський «кіборг» став першим заступником керівника антикорупційної прокуратури

БЕЗ КОМЕНТАРІВ