Некрополь
У цьому місці знаходилася каменоломня

Некрополь, вік якого оцінюють у 3400 років, виявила міжнародна група археологів на березі річки Ніл у Єгипті. Знахідку відносять до часів Нового царства, передає Live Science.

Він складається з 42-х могил, висічених в скелі. Комплекс, де археологи виявили некрополь, називається Гебель ель-Сильс.

Спочатку було відомо, що в цьому місці в давнину знаходилася каменоломня, де добували піщаник для будівництва багатьох єгипетських пам’яток. Пізніше при розкопках виявили кілька статуй.

Також археологи знайшли залишки єгипетського кладовища, зокрема храм і кілька великих гробниць. Учені не встановили, якому божеству присвячений храм, проте багато подібних святилищ на берегах Нілу присвячували Себеку – богові води та розливу Нілу, якого зображали крокодилом із людською головою.

Окрім того, на місці розкопок знайшли сотні артефактів і людські останки, однак археологам ще тільки належить ґрунтовна робота з руїнами храму.

Зазначають, що в найближчі роки вчені сподіваються знайти імена похованих на березі Нілу людей і з’ясувати, яке з древніх міст обслуговував цей некрополь.

Читайте: Науковці зафіксували теплові аномалії в єгипетських пірамідах

БЕЗ КОМЕНТАРІВ