Конфуцій
Сучасна скульптура Конфуція

Археологи виявили нове зображення філософа Конфуція під час розкопок у китайській провінції Цзянси. Науковці досліджували некрополь, що включає вісім гробниць, пише Nacked Science.

Експерти вважають, що з одна гробниць містить останки імператора Лю Хе (Конфуцій належав до династії, відомої як Західна Хань: ця династія правила країною з 206 року до н. е. по 25 рік н. е, – ред.), який правив державою лише 27 днів, а потім його звільнили за «негідну поведінку».

Отже, похоронна камера Лю Хе містила лакову ширму, на якій були зображені деякі діячі з відповідними підписами. Вони називали імена Конфуція, його батька Шу Лянхе і найулюбленішого учня мислителя на ім’я Янь Хуей. Вчені стверджують, що ці імена підтверджують, що один із намальованих – Конфуцій. 

Для науковців це відкриття надзвичайно важливе, оскільки це зображення, за часом, передує тим, які були знайдені раніше. До цього моменту таким вважалася фігура, яку зафіксувала фреска періоду династії Східна Хань.

Вважається, що Конфуцій народився 28 вересня 551 до н.е. в Цюйфу. Вчення мислителя стало основою всієї філософської системи, названої конфуціанством і згодом стала державною ідеологією Китаю.

Читайте: Неподалік Могилянки відкриють «філософський фонтан»

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ