ЗСУ
Міноборони запевняє, що до зими армія буде готова на 100%

У питаннях речового забезпечення українська армія буде готова до зими на 100%, запевняє заступник міністра оборони України Юрій Гусєв, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Вперше в історії ЗСУ ми забезпечували зимовими куртками мобілізованих 4-й і 5-ї хвилі мобілізації. На сьогодні з зимових курток, штанів вже сформовані запаси на складах, які дозволяють забезпечити армію. За окремими дорученнями міністра оборони докуповується додатково речове забезпечення», – сказав він на брифінгу в четвер у Києві.

Гусєв підкреслив, що на сьогодні забезпеченість «буржуйками» становить 100%, паливом – близько до цього показника. У свою чергу, глава тендерного комітету Міноборони Олег Свірко зазначив, що з речового забезпечення армії в зимовий період практично всі позиції вже закуплено. «Єдина проблема – перший шар натільної білизни. Троє торгів у нас не відбулися, зізнаюся – не можуть впоратися виробники. Але через 7-10 днів ми почнемо отримувати перший шар. Другий є на складах і тривають поставки», – зазначив він.

Він підкреслив, що на сьогодні ВСУ повністю забезпечені літніми польовими костюмами, зараз вже формуються їх запаси, а також запаси утеплених курток, штанів. «На 100% ми на 1 жовтня всіх не забезпечимо, однак такий темп і стан забезпечення дає підстави бути впевненим, що ми з цим впораємося», – підкреслив чиновник.

У свою чергу, волонтер, радник президента України Юрій Бірюков зазначив, що Міноборони забезпечило закупівлю елементів екіпірування, однак, виникають проблеми на місцях. При цьому волонтер уточнив, що екіпірування закуплене, доставлене, але це не означає, що воно вже надійшло солдату. «Зараз є норма речового забезпечення, що форма видається раз на півроку. Раніше у Міноборони не було запасу, але лише в поточному році ми зайнялися питаннями формування запасу і розраховуємо в 2016 році видати бійцям – незалежно від того строковик це, чи мобілізований, або контрактник – одразу весь річний комплект. І потім тільки додавати в разі втрати у бойових умовах», – розповів Бірюков.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, бійцям шостої хвилі мобілізації видавали форму із тканини, яка не придатна для літа. Зокрема, вона легко займалася й плавилася.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ