«Армія ісламу»
Сирійські повстанці з «Армії ісламу» оголосили війну Росії

Сирійське угруповання «Джейш аль-Іслам» («Армія ісламу»), яке фінансує Саудівська Аравія, оголосило війну Росії за використання військово-повітряних сил на території Сирії та підтримку режиму президента Башара Асада. Про це 1 жовтня повідомляє The New York Times, передає РБК-Україна.

За даними видання, повстанці пообіцяли боротися з Росією в тих місцях, де вона з’явиться в Сирії. Бойовики «Джейш аль-Іслам» б’ються як проти «Ісламської держави», так і проти сирійської армії уряду Асада. У травні 2015 року лідер «Джейш аль-Іслам» шейх Захран Аллуш заявив американському видавничому холдингу McClatchy, що під його командуванням є 17 тис. осіб. За даними The Daily Mail, чисельність «Армії ісламу» може досягати 25 тис. осіб і на її озброєнні перебуває бронетехніка.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 30 вересня Росія завдала авіаударів у Сирії, проте не по ісламістах, а по опозиціонерах. Внаслідок цього, за даними правозахисників, загинули 12 дітей. Росія запевняла, що мова йде про використання Військово-повітряних сил Росії для підтримки військ режиму Асада в Сирії в боротьбі проти «Ісламської держави». Втім, 1 жовтня, прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков визнав, що російська авіація завдає ударів у Сирії не лише по позиціях «Ісламської держави», але знищує цілий «список» опонентів Асада.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ