Артемівськ перейменували
Артемівськ перейменували

Міська рада Артемівська Донецької області ухвалила рішення перейменувати населений пункт і повернути його історичну назву – Бахмут. Про це у Facebook повідомив голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський.

«Сьогодні сесія міської ради Артемівська ухвалила рішення про перейменування населеного пункту і повернення його історичної назви – Бахмут. Також із міської мапи зникнуть понад 80 назв вулиць, що мають комуністичне походження, депутати проголосували за їх перейменування», – зазначив очільник області.

Жебрівський також подякувати міському голові, депутатському корпусу і громаді Бахмута за «принципову і патріотичну позицію в питанні викорінення тоталітарного минулого з голів і навколишнього середовища донеччан».

Зазначимо, що місто Артемівськ розташоване на річці Бахмутка. До 1924 року воно носило назву Бахмут, у 1924 році місто перейменували на честь російського революціонера, партійного й державного діяча Федора Сергєєва, відомого під псевдо «Артем», який заснував так звану Донецько-Криворізьку Радянську Республіку.

Як відомо, 21 травня закони про декомунізацію набули чинності. Тож об’єкти топоніміки населених пунктів, назви яких містять у собі символіку комуністичного тоталітарного режиму, мають бути перейменовані, демонтовані пам’ятники й пам’ятні знаки, присвячені подіям або причетних до організації Голодомору й політичних репресій осіб, які обіймали керівні посади в комуністичній партії, вищих органах влади й управління СРСР.

Читайте: Декомунізація: до 21 листопада мають перейменувати понад 870 українських міст і сіл

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ